• Посилання скопійовано

Система блокування ПН потребує змін: позиція нардепа

За словами голови Парламентської спецкомісії, проблема блокування ПН ДПС все ще є системною, шкодить працюючому бізнесу та потребує змін до нормативної бази на рівні уряду

Система блокування ПН потребує змін: позиція нардепа

ВРУ зазначає, що проблема блокування податкових накладних ДПС все ще є системною, шкодить працюючому бізнесу та потребує змін до нормативної бази на рівні уряду.

Про це заявила народна депутатка, голова Парламентської спецкомісії Галина Янченко за результатами зустрічі з бізнесом у Дніпрі.

Вона зазначила, що наразі українські суди розглядають понад 42000 справ щодо розблокування податкових накладних.

«80% присутніх на нашій зустрічі підприємств безпосередньо стикалися з цією проблемою протягом останнього року. Блокування податкових накладних змушує знекровлений український бізнес витрачати додаткові гроші на бюрократичну тяганину з державою. У цей же час втрачати оборотні кошти, а часто ще й частину партнерів», - підкреслила Галина Янченко.

На другому місці серед ключових проблем дніпровці називають непослідовну митну політику у визначенні митної вартості товарів, з яких стягується мито та ПДВ.

«Часто реальна вартість товарів, які ввозять наші імпортери, є значно нижчою, ніж ціни з так званих «індикативних табличок» митників. Спроба довести свою правоту на митниці може розтягнутися на місяці. Вирішити проблему може налагодження обміну даними між митницями з країнами ЄС та іншими нашими найбільшими торговельними партнерами. Вважаю, що для нового керівництва митниці завершення цієї реформи має стати ключовим пріоритетом. Принаймні на це буде вказувати наша Парламентська спецкомісія по захисту інвесторів», - зазначила Галина Янченко.

Під час спілкування з бізнесом також обговорили майбутню податкову реформу, яка наразі проходить процес доопрацювання у парламенті, а також експертизу з боку міжнародних партнерів України.

«Під час зустрічі обговорили антикорупційну податкову реформу «10-10-10». Третина із присутніх підприємців про неї чули та знайомі зі змістом - усі вони повністю підтримують її ухвалення Верховною Радою. Її дуже важливою складовою має стати ще й реформа ДПС та митниці. Ці державні органи мають надавати сервіс бізнесу і жодним чином не перешкоджати роботі. Це також важливо для того, щоб реформа відбулася», - сказала Галина Янченко.

Нагадаємо, що раніше зустрічі з головою ТСК з питань захисту інвесторів, присвячені проблемам ведення бізнесу під час війни, були проведені в Одесі, Львові, Хмельницькому, Харкові та Полтаві. Участь у заході взяли представники ключових бізнес-асоціацій - Європейська Бізнес Асоціація, Торгово-промислова палата України, Американська торгово-промислова палата, Федерація роботодавців України, СЕО Club та Американсько-Українська ділова рада.

Джерело: Верховна Рада України

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ПДВ»

 • Якою датою реєструється розблокована ПН?
  Після набрання чинності рішенням про реєстрацію ПН вона реєструється в ЄРПН тією датою, за якою її було надіслано до ДПС з метою реєстрації в ЄРПН, що зафіксовано у квитанції
  Сьогодні 16:4882
 • Коли виникає показник «другий ліміт» у витязі з СЕА ПДВ?
  Після реєстрації таких ПН в ЄРПН у СЕА ПДВ автоматично відбувається перерахунок показника SПеревищ за період, в якому було складено таку ПН, за результатами якого показник SПеревищ зменшується на цю суму ПДВ
  17.03.20232721
 • Рівень блокування ПН все ще залишається аномальним: позиція бізнесу
  Український бізнес закликає владу якнайшвидше врегулювати проблему блокування ПН, прийняття та врахування Таблиць даних платника, врахувавши пропозиції Ради обмудсмена
  16.03.20232 0872
 • Повернення покупцем частини товарів: що з ПДВ?
  У разі зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг ПЗ з ПДВ постачальника підлягають коригуванню на підставі складеного та зареєстрованого в ЄРПН РК. Покупець відповідно зменшує суму податкового кредиту за результатами такого податкового періоду
  16.03.2023217
 • Нюанси нарахування ПДВ у разі безоплатної передачі ОЗ
  Операція з безоплатної передачі ОЗ є об'єктом оподаткування ПДВ та оподатковується у загальновстановленому порядку, крім випадків, коли таку операцію звільнено від оподаткування ПДВ відповідно до норм ПКУ
  16.03.2023185