• Посилання скопійовано

Скільки ПН та РК продовжують підпадати під блокування?

За інформацією Южаніної, частка працюючих українських компаній, у яких блокуються податкові накладні, наразі становить майже 20%. Це вдвічі менше, ніж було в листопаді минулого року, але все ще досить багато

Скільки ПН та РК продовжують підпадати під блокування?
У своєму Телеграм-каналі Южаніна розповідає, що частка працюючих українських компаній, у яких блокуються податкові накладні, наразі становить майже 20%. Про це повідомив бізнес-омбудсмен Роман Ващук.

Так, це вдвічі менше, ніж було в листопаді минулого року, але все ще досить багато. «Все ж таки майже 20% компаній України мають одну або більше зупинених податкових накладних, що вже репутаційно впливає на них», - уточнив бізнес-омбудсмен.

Він також на практиці описав ситуацію, коли українське адміністрування податків призвело до того, що без будь-якого судового рішення мало не задушило компанію.

Йдеться про виробничу компанію, яка після блокування та потрапляння до переліку ризикових зіткнулася з проблемою збуту клієнтам, які вирішили купувати товар за кордоном, де такої проблеми немає. 

А скільки таких нардеп особисто знає і не може порадити нічого, бо це ж контролює сам голова комітету!

Щодо зниження питомої ваги зупинених ПН/РК від їх загальної кількості, то для Ради бізнес-омбудсмена ключовою є статистика не відсотка зупинених накладних, а кількості фірм, яких це стосується.

Н. Южаніна наголошує, що 20% підприємств потерпають від дій податківців щодо блокування!

П’ята частина бізнесу, який не згорнув діяльність під час війни, а намагається вижити, утримувати робочі місця, сплачувати податки…

На її думку, питання зменшення кількості блокування не вирішено, і чергові «покращення» чи «вдосконалення» не виправлять систему.

 

Всі новини на тему блокування ПН дивиться тут.

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ПДВ»

  • Чи сплачують ФОПи ПДВ при продажу товарів/послуг через закордонні маркетплейси?
    Якщо послуги, що надаються ФОПу закордонним маркетплейсом, класифікуються як е-послуги, – місце їх постачання визначається на митній території України і вони є об’єктом оподаткування ПДВ. Але нарахування і сплата ПДВ здійснюються залежно від статусу ФОПа
    Сьогодні 10:02192
  • Як розблокувати ПН/РК: правила і поради
    Враховуючи останні зміни щодо оскарження реєстрації ПН/РК в ЄРПН, варто нагадати про важливі моменти взаємодії з податковими органами та використання механізмів з розблокування, наведених у ПКУ, із зразками документів та порадами
    23.04.20242 5101
  • На яку суму БЕБ запобігло незаконному відшкодуванню ПДВ за І квартал?
    Загалом за І квартал 2024 року аналітики БЕБ надіслали 210 рекомендацій до державних органів та розпорядників державних коштів щодо недопущення втрат бюджетних коштів. Частина з них стосувалась незаконного відшкодування ПДВ на суму 575 млн грн
    22.04.202455
  • Як сплачувати штраф з ПДВ: з СЕА ПДВ чи з рахунку банку?
    Сплата до бюджету узгоджених ПЗ з ПДВ, задекларованих у поданій звітності з ПДВ, здійснюється з рахунку у СЕА ПДВ платника, а сплата штрафних санкцій – з рахунку у банку або небанківському надавачу платіжних послуг до відповідного бюджету
    22.04.2024212
  • Підприємство продає БПЛА: які наслідки з ПДВ?
    Підприємство виготовляє і продає дрони іншим суб’єктам господарювання. Складові запчастини придбаваються у вітчизняних постачальників. Як скористатися пільгою щодо звільнення від оподаткування ПДВ за пп. 5 п. 32 підрозд. 2 розд. ХХ ПКУ?
    22.04.202462