За результатами проведеної перевірки контролюючим органом відмовлено платнику податків у бюджетному відшкодуванні ПДВ на поточний рахунок платника у банку з огляду на те, що ТОВ «Т» включено до розрахунку бюджетного відшкодування за звітний період суми ПДВ за операціями з придбання товару, який було реалізовано у попередніх та звітному податковому періоді. Про це вказала ДПСУ ось тут.
Позиція платника податку
Платник податків просив скасувати оскаржуване податкове повідомлення-рішення, оскільки вважає, що право платника на бюджетне відшкодування ПДВ не залежить від факту реалізації чи не реалізації придбаного товару.
Результати розгляду скарги
Контролюючим органом не враховано правову позицію Верховного Суду, викладену у постанові, зокрема, від 28.04.2022 (справа №640/30798/20), відповідно до якої сума ПДВ, що підлягає бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між загальною сумою податкових зобов’язань та податкового кредиту за звітний період. При цьому жодною нормою ПКУ не передбачено, що від’ємне значення ПДВ розраховується щодо окремих операцій чи окремого товару.
Таким чином, з урахуванням практики Верховного Суду та відповідно до норм Податкового кодексу України, платник податків має право на бюджетне відшкодування ПДВ, незважаючи на факт реалізації чи не реалізації придбаного товару, та має звернутися із заявою до контролюючого органу про відшкодування суми від’ємного значення ПДВ, якщо така сума:
- фактично сплачена отримувачем товарів/послуг у попередніх та звітному податкових періодах постачальникам таких товарів/послуг або до Державного бюджету України;
- не перевищує суму, обчислену відповідно до п. 200-1.3 ПКУ на момент отримання контролюючим органом податкової декларації;
- відсутній податковий борг.
В акті перевірки не встановлено недотримання ТОВ «Т» зазначених вимог.
Враховуючи вищевикладене, рішенням ДПС задоволено скаргу платника податків.