Згідно з підпунктом 154.6 Податкового кодексу України на періодз 1 квітня 2011 року до 1 січня 2016 року нульову ставку з податку на прибуток мають право застосовувати платники податку на прибуток, у яких дохід протягом поточного року не перевищує 3 млн грн, та розмір щомісячної заробітної плати працівників становить не менше подвійної мінімальної зарплати. При цьому, такі платники повинні бути створені або після 1 квітня 2011 року (але не шляхом реорганізації), або раніше за умови, що задекларований річний дохід не перевищував 3 млн грн протягом трьох останніх років та середньооблікова чисельність працівників за цей період не перевищувала 20 осіб.
Пільгу також можуть застосовувати платники податку на прибуток, які до 1 січня 2011 року були платниками єдиного податку, якщо їх дохід за останній календарний рік не перевищив 1 млн грн та середньооблікова чисельність працівників становила до 50 осіб.
Для застосування нульової ставки існує ряд обмежень за видами діяльності. Так, пільгова ставка не поширюється на суб’єктів господарювання, які здійснюють операції з нерухомістю та валютою, у сфері розваг, на суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності, оптових торговців, торговців дорогоцінними металами, а також суб'єктів, що надають фінансові послуги та послуги для підприємців (бухгалтерські послуги, аудит).
Наразі звертаємо увагу, що основна вимога застосування пільгової ставки - виручка повинна бути витрачена на розвиток господарської діяльності підприємства та відображена у відповідній документації.
У разі, якщо платник податку на прибуток у будь-якому звітному періоді перевищує дозволену межу одного з критеріїв, що надає йому право на застосування нульової ставки, то такий платник податку зобов’язаний оподаткувати прибуток, отриманий у такому звітному періоді, за основною ставкою у загальному порядку.