ДФС у Запорізькій області нагадує, що поворотна фінансова допомога – це сума коштів, що надійшла платнику податків у користування за договором, який не передбачає нарахування процентів або надання інших видів компенсацій у вигляді плати за користування такими коштами, та є обов'язковою до повернення.
Для платників податку на прибуток, які враховують різниці, об'єктом оподаткування податком на прибуток підприємств є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування фінансового результату до оподаткування, визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці.
При цьому, ПКУ не передбачено коригування фінансового результату до оподаткування на різниці на суми поворотної фінансової допомоги, наданої/отриманої платником податку на прибуток.
Отже, такі операції відображаються згідно з правилами бухобліку при формуванні фінрезультату.
Тобто, отримання поворотної фінансової допомоги не відображається у складі доходів і витрат, отже не впливає на фінансовий результат, визначений за правилами бухобліку, і, як наслідок, не впливає на об’єкт оподаткування податком на прибуток.
Якщо поворотна фінансова допомога прощена надавачем, то оскільки вона отримувачем не підлягає поверненню, то включається до його доходів звітного періоду.
Отже, дохід, визначений у бухобліку, отриманий в результаті прощення поворотної фіндопомоги, збільшує об’єкт оподаткування податком на прибуток.
Зазначена норма передбачена пп. 14.1.257 ПКУ; пп. 134.1.1 ПКУ; п. 5 П (С) БО 11.
Читайте про оформлення та бухоблік операцій щодо поворотної фіндопомоги тут>>