ДФС у Запорізькій області розповідає, що одним з критеріїв визнання операцій контрольованими є одночасне виконання таких умов:
- річний дохід платника податків від будь-якої діяльності, визначений за правилами бухгалтерського обліку, перевищує 150 млн. грн. (за вирахуванням непрямих податків) за відповідний податковий (звітний) рік;
- обсяг таких господарських операцій платника податків з кожним контрагентом, визначений за правилами бухгалтерського обліку, перевищує 10 млн грн (за вирахуванням непрямих податків) за відповідний податковий (звітний) рік (пп. 39.2.1.7 ПКУ).
Для цілей визнання операції контрольованою платнику податку на прибуток необхідно використовувати дані бухгалтерського обліку за відповідний звітний (податковий) рік, у якому проводилися такі господарські операції.
Оскільки вартісні критерії визнання операції контрольованою для цілей виконання вимог ст. 39 ПКУ обраховуються за результатами податкового (звітного) року, то коригування фінансового результату до оподаткування за операціями з нерезидентами, визначеними в абз. 3 та 4 пп 140.5.4 і пп. 140.5.6 ПКУ, здійснюються за результатами податкового (звітного) року.
Такі операції відображаються у податковій декларації з податку на прибуток підприємств за податковий (звітний) рік.
Зазначена норма визначена в «Узагальнюючій податковій консультації щодо застосування положень пп. 140.5.4, 140.5.6 ПКУ стосовно визначення податкового (звітного) періоду для коригування фінансового результату до оподаткування», затвердженою наказом МФУ від 14.11.2018 р. №887.