Головне управління ДПС у Київській області інформує, що з 01 січня 2022 року набрали чинності зміни та доповнення до Податкового кодексу України, внесені Законом України від 30.11.2021 р. №1914, зокрема, щодо тимчасового звільнення від оподаткування податком на прибуток окремих категорій сільськогосподарських товаровиробників.
Відповідно до нового п. 57 підрозділу 4 розділу ХХ ПКУ, тимчасово, до на період до 01 січня 2027 року, звільнено від оподаткування прибуток сільськогосподарських товаровиробників, що провадять виключно такі види діяльності згідно з КВЕД-2010:
- клас 01.47 (розведення та вирощування свійської птиці, за виключенням вирощування курей, одержування яєць курей та діяльності інкубаторних станцій з вирощування курей);
- клас 01.49 (в частині розведення та вирощування перепелів і страусів);
- клас 10.12 (виробництво м'яса свійської птиці, за виключенням виробництва м'яса курей, витоплювання жиру курей, забою, оброблення та фасування м'яса курей), а також здійснюють діяльність з реалізації власно виробленої (вирощеної) такої продукції (за виключенням м'яса курей).
Варто звернути увагу, що платник податку на прибуток, який одночасно є виробником, наприклад, індиків і курей, не має права застосовувати пільгове оподаткування податком на прибуток, запроваджене Законом №1914.
Суми податку на прибуток, які не сплачуються до бюджету в зв’язку з використанням права на пільгу, залишаються в розпорядженні платника податку та використовуються на створення чи переоснащення матеріально-технічної бази, збільшення обсягу виробництва, впровадження новітніх технологій. Використання таких вивільнених коштів повинно бути пов'язане із діяльністю платника податку, прибуток від якої звільняється від оподаткування. Контроль за використанням вивільнених коштів здійснюватиметься в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Вивільнені кошти визнаються як отримане цільове фінансування відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності.
За умови порушення платником напрямів цільового використання чи порядку використання вивільнених коштів, такий платник зобов'язаний нарахувати податкове зобов'язання з податку на прибуток підприємств з суми використаних не за призначенням вивільнених коштів, а також штрафні санкції і пеню, відповідно до норм ПКУ.
Нараховані податкові зобов'язання, штрафні санкції та пеня нараховуються, починаючи із першого числа місяця, в якому вчинено таке порушення.
Детальні роз’яснення з даного приводу міститься у інформаційному листі ДПС №1/2022, розміщеному на офіційному веб-порталі ДПС за посиланням.
***