• Посилання скопійовано

Чи застосовуються штрафи та пеня при коригуванні МПЗ?

Платники податків, які подаватимуть до ДПС уточнюючі декларації для коригування до зменшення раніше задекларованої суми МПЗ за звітні періоди, що припадають на час війни, не нараховують штрафні санкції та пеню

Чи застосовуються штрафи та пеня при коригуванні МПЗ?

Шановні платники! Головне управління ДПС у Донецькій області інформує, що Порядок виконання у період воєнного стану платником свого обов’язку, зокрема щодо дотримання термінів сплати податків та зборів, подання звітності, встановлено пп. 69.1 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПКУ.

Відповідно до абзацу 14 п. 69 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПКУ у разі самостійного виправлення платником податків, з дотриманням порядку, вимог та обмежень, визначених ст. 50 ПКУ, помилок, що призвели до заниження податкового зобов’язання у звітних (податкових) періодах, що припадають на період дії воєнного стану, такі платники звільняються від нарахування та сплати штрафних санкцій, передбачених п. 50.1 ПКУ, та пені.

Відповідно до пп. 141.9.5, п. 177.17п. 297-1.8 ПКУ позитивне значення різниці між сумою загального МПЗ та загальною сумою сплачених податків, зборів, платежів є частиною зобов’язань з податку, залежно від системи оподаткування, на якій перебуває платник.

Тобто платники податків, які подаватимуть до контролюючих органів уточнюючі податкові декларації для коригування до зменшення раніше задекларованої суми позитивного МПЗ за звітні (податкові) періоди, що припадають на період дії воєнного стану, не нараховують штрафні санкції та пеню.

Закон України від 11.04.2023 №3050-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо звільнення від сплати екологічного податку, плати за землю та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за знищене чи пошкоджене нерухоме майно» (далі – Закон №3050) визначає особливості оподаткування платою за землю (земельний податок та/або орендна плата) та єдиним податком четвертої групи за земельні ділянки, які:

– перебувають у консервації (щодо яких відповідним органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування прийнято рішення про затвердження робочого плану землеустрою щодо консервації, тобто тих земель, які забруднені хімічними речовинами внаслідок надзвичайних ситуацій та/або збройної агресії та бойових дій під час дії воєнного стану, а також на яких розташовані військові інженерно-технічні та/або фортифікаційні споруди) (пп. 283.1.2, п. 288.8, п. 292-1.1 ПКУ):

– забруднені вибухонебезпечними предметами (пп. 283.1.9, п. 288.8, п. 292-1.1 ПКУ);

– непридатні для використання у звʼязку з потенційною загрозою їх забруднення вибухонебезпечними предметами (п. 283.2, п. 288.8, п. 292-1.1 ПКУ).

Разом з цим умови для звільнення від оподаткування платою за землю (земельний податок та/або орендна плата) та єдиним податком четвертої групи, що є основою для ненарахування та несплати МПЗ, відображені в роз’ясненнях, які розміщені на офіційному вебпорталі ДПС за посиланнями:

Джерело: ДПС у Донецькій області

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Податок на прибуток»