• Посилання скопійовано

Держпідприємство не виконало умови уряду: який розмір держдивідендів?

У разі невиконання умов госптовариства за результатами 2023 року мають спрямувати на виплату дивідендів до державного бюджету 80 % чистого прибутку

Держпідприємство не виконало умови уряду: який розмір держдивідендів?
У  листі ДПС від 26.02.2024 № 5205/7/99-00-21-02-01-07 нагадується, що для платників дивідендів на державну частку (господарські товариства, корпоративні права яких частково належать державі, та господарські товариства, 50% і більше акцій (часток, паїв) яких належать господарським товариствам, частка держави в яких становить 100%), податковими періодами є календарний рік.

При цьому розрахунок частини чистого прибутку (доходу), дивідендів на державну частку складають та подають до контролюючих органів разом із фінансовою звітністю до 1 липня року, що настає за звітним (пп. 49.18.7 ПКУ, абз. 3-4 п. 49.19 ПКУ).

Для господарських товариств, у статутному капіталі яких є корпоративні права держави, а також господарських товариств, 50% і більше акцій (часток) яких належать господарським товариствам, частка держави в яких становить 100%, у тому числі дочірніх підприємств, базовий норматив відрахування визначено у розмірі 80%.

Також п. 1 Постанови № 129 встановлено базовий норматив відрахування частки прибутку, що спрямовують на виплату дивідендів за результатами фінансово-господарської діяльності у 2023 році індивідуально для окремих господарських товариств, зокрема для:

  • АТ "Державний ощадний банк України" та ПАТ "Українська фінансова житлова компанія" встановлено базовий норматив відрахування у розмірі 30%;
  • АТ "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" базовий норматив - 95%.

Водночас положеннями п. 1 Постанови № 129 для окремих господарських товариств визначено умови, у разі дотримання яких вони зможуть застосувати базовий норматив у зменшеному розмірі при виплаті дивідендів до бюджету, а саме для:

  • ПАТ "Укрнафта" - у розмірі 30% (за умови спрямування 50% чистого прибутку на фінансування капітальних інвестицій, затверджених у фінансовому плані на 2024 рік);
  • ПАТ "Українське Дунайське пароплавство" - у розмірі 30% (за умови спрямування 50% чистого прибутку на оновлення флоту та розвиток виробничих потужностей Кілійського суднобудівельно-судноремонтного заводу);
  • АТ "Українська залізниця" - у розмірі 50% (за умови спрямування 30% чистого прибутку на фінансування капітальних інвестицій, затверджених у консолідованому фінансовому плані на 2024 рік, реконструкцію критичної залізничної інфраструктури та оновлення рухомого складу);
  • ПАТ "Укргідроенерго" - у розмірі 50% (за умови спрямування 30% чистого прибутку на фінансування відновлення зруйнованого та пошкодженого майна внаслідок ракетних ударів, будівництва захисних споруд, протидронового захисту, виконання інших інженерно-технічних заходів для протидії агресії рф).

Отже, у разі невиконання визначених умов такі господарські товариства за результатами фінансово-господарської діяльності у 2023 році мають спрямувати на виплату дивідендів до державного бюджету 80 % чистого прибутку.

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Податок на прибуток»