• Посилання скопійовано

«Сільське господарство» №08(54) | 31.08.2022 р.

П'ятдесят четвертий лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена сільському господарству, фермерству і земельним відносинам

«Сільське господарство» №08(54) | 31.08.2022 р.

Це – вже п'ятдесят четвертий (восьмий у 2022 році та шостий під час війни) лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена сільському господарству, фермерству і земельним відносинам. З моменту написання попереднього листа минуло більше ніж місяць і за цей час з’явилося достатньо цікавого та нового, а саме:

 

  • зазначимо, що з 2022 року сільгосптоваровиробники - отримувачі бюджетної дотації складають ПН за загальними правилами;
  • нагадаємо, як заповнити код регіону у додатку до декларації «єдинника» 4 групи;
  • повідомимо, що Кабмін затвердив порядок використання грошей на підтримку аграріїв;
  • зауважимо, що з 17 серпня деякі товари для зберігання зерна звільнено від ввізного мита;
  • проінформуємо, що  аграрії закликають владу розширити можливості бронювання працівників.

Гарного вам читання!

 

***

Аграрії закликають владу розширити можливості бронювання працівників
На початку серпня Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» звернулася до Мінекономіки з проханням ініціювати зміни до законодавства та розширити можливості для бронювання своїх працівників  підприємствами, що забезпечують функціонування національної економіки та системи життєдіяльності населення в особливий період без вимоги щодо виконання мобілізаційних завдань (замовлень).

Як йдеться у зверненні, наразі деякі підприємства не мають можливості бронювати персонал у зв’язку з відсутністю укладених мобілізаційних завдань. Підприємства галузі здійснювали попередні спроби контактувати з посадовими особами ряду обласних військових адміністрацій, що відповідають за мобілізаційну роботу, та отримати відповідну інформацію щодо встановлення мобілізаційних завдань, проте не всім вдалося отримати запитувану інформацію, або ж для ресурсних компаній (насіннєвого, агрохімічного секторів і виробників та постачальників сільськогосподарської техніки) загалом немає таких завдань, що унеможливлює планування подальшої діяльності підприємств.

Але поки рішення так й не прийнято.

 

З 17 серпня деякі товари для зберігання зерна звільнено від ввізного мита
16 серпня офіційно опубліковано в «Голосі України» Закон №2445-IX «Про внесення зміни до розділу XXІ "Прикінцеві та перехідні положення" Митного кодексу України щодо звільнення від оподаткування ввізним митом товарів, що використовуються для забезпечення зберігання зернових та/або олійних культур». 17 серпня він набрав чинності (з дня, наступного за днем опублікування).

Законом встановлено у період дії воєнного стану та протягом 30 днів з дня його припинення чи скасування при ввезенні на митну територію України звільнення від оподаткування ввізним митом виробів та обладнання для зберігання, перевезення, завантаження і розвантаження зернових та/або олійних культур:

  • полімерні рукави та мішки об’ємом не менше 0,8 метрів кубічних для зберігання сільськогосподарської продукції, що класифікуються у товарних підкатегоріях 3917 31 00 90, 3917 32 00 90, 3917 39 00 90, 3923 21 00 00, 3923 29 90 00, 3923 90 00 00, 5407 20 11 00, 5407 20 19 00, 6305 32 11 00, 6305 32 19 00 згідно з УКТ ЗЕД;
     
  • причепи і напівпричепи з самозавантаженням або саморозвантаженням для перевезення сільськогосподарської продукції, що класифікуються у товарній підкатегорії 8716 20 00 00 згідно з УКТ ЗЕД.

 

Кабмін затвердив порядок використання грошей на підтримку аграріїв
16 серпня Кабінет Міністрів затвердив порядок використання коштів, які спрямовуються на підтримку сільськогосподарських виробників.

 «Агровиробники, зареєстровані в реєстрі, зможуть подати заявку на отримання державних субсидій, цільових, субсидованих кредитних програм, а також позик і технічної допомоги від ЄС та інших міжнародних донорів. Тобто цифровізація знову стає синонімом ефективності та прозорості», – прокоментував Д. Шмигаль.

 

З 2022 року сільгосптоваровиробники - отримувачі бюджетної дотації складають ПН за загальними правилами
Кіровоградські податківці зауважили, що дія норм п. 51 підрозділу 2 розділу XX «Перехідні положення» ПКУ закінчилася 31.12.2021 р.

Тому платники податку – сільськогосподарські товаровиробники, внесені до Реєстру отримувачів бюджетної дотації, за операціями з постачання власновиробленої сільськогосподарської продукції, здійсненими з 01.01.2022 р., складають ПН у загальному порядку (без зазначення у другій частині порядкового номера коду «2») та, починаючи з податкової декларації за січень 2022 року, не подають у складі декларації додаток 8 (ДС8).

Тобто останній звітний період для подання додатка 8 (ДС8) у складі декларації був грудень 2021 року, винятком є випадки у разі подання додатка 8 (ДС8) за попередні звітні періоди, що передують січню 2022 року.

 

Як заповнити код регіону у додатку до декларації «єдинника» 4 групи?
До податкової декларації (загальної, нової загальної, уточнюючої загальної та/або звітної, нової звітної, уточнюючої звітної) додається додаток, який є невід’ємною частиною.

Форма Додатка до податкової декларації передбачає заповнення колонки 9 «код регіону», в якій платники самостійно зазначають цифровий код регіону місця розташування відповідної земельної(их) ділянки(ок) – 2 знаки.

Примітка: коди регіонів України (областей): 02 – Вінницька, 03 – Волинська, 04 – Дніпропетровська, 05 – Донецька, 06 – Житомирська, 07 – Закарпатська, 08 – Запорізька, 09 – Івано-Франківська, 10 – Київська, 11 – Кіровоградська, 12 – Луганська, 13 – Львівська, 14 – Миколаївська, 15 – Одеська, 16 – Полтавська, 17 – Рівненська, 18 – Сумська, 19 – Тернопільська, 20 – Харківська, 21 – Херсонська, 22 – Хмельницька, 23 – Черкаська, 24 – Чернівецька, 25 – Чернігівська, 26 – м. Київ. Про це ми писали тут.

 

***

Наразі це все.
Більше новин на тему сільського господарства ви знайдете тут, а консультацій – ось тут.

До зустрічі!
Ваш «Дебет-Кредит»

Автор: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Тематичні розсилки/Сільське господарство

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Сільське господарство»