Головна Усі новини Тематичні розсилки Каса і РРО

«Каса і РРО» №1(29) | 22.01.2020 р.

Двадцять дев'ятий лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена готівковим розрахункам та РРО

Це – перший у цьому році (і двадцять дев’ятий загалом) лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена готівковим розрахункам та РРО.

За майже півтора  місяця, які минули з часу написання попереднього листа, з’явилося багато нового та цікавого. А саме:

 

 • розкажемо, що відповідальність ФОП за порушення з РРО пропонують пом’якшити;
 • дізнаємося, як з 19 квітня 2020 року зміниться форма фіскального чеку;
 • проінфомуємо про розроблення Мінфіном змін до порядків щодо РРО та КОРО;
 • підкреслимо, що з 1 січня ДПС запустила тестування програмного РРО;
 • розповімо,як Мінекономіки хоче спростити умови застосування РРО для мікро та малого підприємництва;
 • з’ясуємо, чи будуть виникати наслідки з РРО у фізособи-«єдинника» при отриманні понад 1 млн грн доходу та проведенні безготівкових розрахунків.

Гарного Вам читання!

***

 

Мінфін розробив зміни до порядків роботи з РРО
16 грудня 2019 року Мінфін оприлюднив проект свого наказу (завантажити), яким пропонує затвердити:

 1. Порядок реєстрації, ведення реєстру та застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій;

 2. Порядок визначення діапазону, видачі, резервування, використання фіскальних номерів, що присвоюються електронним розрахунковим документам під час роботи програмного реєстратора розрахункових операцій в режимі офлайн;

 3. форми повідомлень контролюючого органу про виявлення несправностей ПРРО та проведення розрахункових операцій у період відсутності зв’язку між ПРРО та фіскальним сервером контролюючого органу (за наявності).

Крім того, буде внесено зміни до:

 • Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги);

 • Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації операцій з купівлі-продажу іноземної валюти;

 • Порядку реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій;

 • Порядку опломбування реєстраторів розрахункових операцій.

 

Фізособа-«єдинник» отримала понад 1 млн грн доходу та проводить безготівкові розрахунки: чи потрібен РРО?
Податківці з «Віснику» зауважили, що фізособи-«єдинники» другої та третьої груп, які в календарному році перевищили обсяг доходу 1 млн грн, зобов’язані з першого числа першого місяця кварталу, що настає за виникненням такого перевищення, при здійсненні своєї господарської діяльності застосовувати РРО.

Але у разі здійснення розрахунків за реалізовані товари (надані послуги) у безготівковій формі шляхом перерахування коштів з поточного рахунку на поточний рахунок або внесення коштів до банку для подальшого їх перерахування на поточні рахунки РРО не застосовується. Тож до початку проведення розрахунків у готівці РРО не потрібен.

 

З 19 квітня 2020 року зміниться форма фіскального чеку: проект Мінфіну
Мінфін запропонував внести зміни до Положення про форму та зміст розрахункових документів, затвердженого наказом Мінфіну від 21.01.2016 р. №13. Відповідний проект наказу Мінфіну (завантажити) оприлюднений 16 грудня 2019 року.

З цією метою проектом наказу пропонується:

 • внести зміни до форм та змісту розрахункових документів, необхідних для оформлення розрахункових операцій при використанні програмних РРО (завантажити);

 • затвердити нову форму розрахункового документа для операцій з видачі готівкових коштів держателям електронних платіжних засобів (форма №ФКЧ-1, завантажити).

Про це та про те, які обов'язкові реквізити повинен буде містити новий фіскальний чек, дивиться в нашій аналітиці.

 

ДПС запустила тестування програмного РРО
З 1 січня 2020 року відбувся офіційний запуск бета-тестування програмного РРО «пРРОсто». Це безкоштовний софт, розроблений ДПС спільно з BRDO та Fintellect для спрощення розрахункових процедур для продавців та споживачів.

Всі охочі можуть взяти участь у тестуванні нового податкового сервісу. Програмні РРО «пРРОсто» – це безкоштовний сервіс від податкової.

Записатися на бета-тест можна тут. Учасники отримають запрошення до тестування з 9 січня 2019 року.

Додаток буде доступним для тестування на всіх смартфонах і планшетах із операційними системами Android та iOS. Після тестування та врахування побажань від користувачів додаток буде вдосконалюватися для подальшого використання.

 

Для мікро та малого підприємництва планують спростити умови застосування РРО
18 грудня Мінекономрозвитку оприлюднило проект розпорядження КМУ «Про затвердження плану заходів щодо дерегуляції господарської діяльності, плану дій щодо підвищення позиції України в рейтингу Світового банку “Ведення бізнесу” (“Doing Business”) та визнання такими, що втратили чинність, деяких розпоряджень Кабінету Міністрів України» (завантажити).

Ним, зокрема, передбачено спрощення умов застосування РРО для мікро та малого підприємництва шляхом:

 • запровадження дворічного мораторію на проведення перевірок ФОП щодо дотримання ними порядку застосування РРО,

 • пом’якшення відповідальності ФОП за порушення ними встановленого порядку подання до контролюючих органів звітності, пов’язаної із застосуванням РРО,

 • забезпечення прозорих і необтяжливих процедур РРО під час реалізації товарів (надання послуг) через мережу Інтернет.

Мінфін та Мінекономіки мають розробити та подати на розгляд КМУ та подальше супроводження у Верховній Раді проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів»

 

Відповідальність ФОП за порушення з РРО пропонують пом’якшити: законопроект
8 січня на сайті ВРУ було зареєстровано урядовий проект Закону №2711. Ним пропонується внести зміни до Закону про РРО з метою:

 • пом’якшення відповідальності ФОП (крім тих, які здійснюють високорентабельні види діяльності з істотними ризиками ухилення від оподаткування) за порушення, пов’язані із застосуванням РРО,

 • впровадження ризик-орієнтованого підходу для здійснення контролюючими органами перевірок фізичних осіб - підприємців.

Так, уточнюються, що програмні РРО повинні передбачати можливість формування та передачі фіскальних звітів та електронних фіскальних звітних чеків в автоматичному режимі з використанням даних фіскального серверу контролюючого органу.

Документальні перевірки додержання ФОП вимог цього Закону проводитимуться залежно від ступеня ризику, визначеного відповідно до критеріїв. Перелік ризиків та їх поділ за ступенями має встановити Мінфін. Фактичні перевірки проводитимуться за підставами, визначеними Податковим кодексом.

 

***

Наразі це все.
Більше новин на тему каси та РРО ви знайдете тут, а консультацій – ось тут.

До зустрічі!
Ваш «Дебет-Кредит».

Доступ до повного тексту цієї новини можливий лише для передплатників пакетів «Експерт», «Профі» та «Тематичні розсилки від редакції». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Тематичні розсилки» становить лише 59 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Тематичні розсилки / Каса і РРО
Теги:
Каса , РРО , Розрахункова книжка , КОРО

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі