Це – сьомий у цьому році (і тридцять п’ятий загалом) лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена готівковим розрахункам та РРО. За місяць, який минув з часу написання попереднього листа, з’явилося багато нового та цікавого. А саме:
- зауважимо, що Мінфін затвердив накази для застосування програмних РРО;
- розкажемо, що новий голова ДПС вважає «сирим» програмне забезпечення ПРРО;
- дізнаємося, чи може директор підписуватися за головного бухгалтера в касових документах;
- наголосимо, що ДПС оновила форми електронних документів для роботи з програмними РРО;
- нагадаємо, з якої дати запроваджується обов'язкове застосування РРО фізособами-«єдинниками».
Гарного Вам читання!
***
Мінфін затвердив накази для застосування програмних РРО
8 липня Мінфін повідомив про затвердження та реєстрацію Міністерством юстиції наказу про порядок реєстрації та застосування програмних РРО, а також наказу про затвердження форм і змісту розрахункових документів.
Зокрема, наказом від 23.06.2020 р. №317 затверджено порядки реєстрації, ведення реєстру та застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій (ПРРО); визначення діапазону, видачі, резервування, використання фіскальних номерів, що присвоюються електронним розрахунковим документам під час роботи ПРРО в режимі офлайн.
Другим наказом від 18.06.2020 р. №306:
- вдосконалено форму і зміст розрахункових документів для РРО та/або ПРРО;
- затверджено нову форму розрахункового документа для операцій з видачі готівкових коштів держателям електронних платіжних засобів;
- забезпечено можливість зазначення штрихкодів товарів.
У тому числі зміни торкнулись Порядків щодо реєстрації РРО та книг обліку розрахункових операцій, зокрема, щодо можливості створення документів у паперовій та/або електронній формі.
Новий голова ДПС вважає «сирим» програмне забезпечення ПРРО
За позицією Любченка, безкоштовне програмне рішення для РРО тестується, софт, який презентувало минуле керівництво податкової, – «дуже сира версія».
За його словами, податкова робить все для того, щоб програмні РРО запрацювали з 1 серпня, як планувалось, але ситуація складна.
«Безкоштовне програмне рішення на 1 серпня тестується. З технічної точки зору на момент мого приходу все було дуже погано.
Я побачив, що сервера для прийому інформації немає, нормального програмного забезпечення – теж. Той софт, який презентувало минуле керівництво – це дуже сира версія. З ринку ми отримали масу нарікань щодо фіскального чеку», – підкреслив він.
На питання, чи встигнуть запустити РРО до 1 серпня, Любченко відповів: «Прагнемо. Заново працюємо над програмним забезпеченням, група працює майже цілодобово».
Чи може директор підписуватися за головного бухгалтера в касових документах?
Податківці у ІПК від 22.06.2020 р. №2499/10/26-15-05-09-01/ІПК нагадали, що за п. 45-1 Положення №148 керівник підприємства визначає відповідним внутрішнім розпорядчим актом перелік посад та кількість посадових осіб, уповноважених підписувати касові документи, зазначені у розділах III та IV Положення №148, для забезпечення оптимального процесу документообігу та контролю.
На підставі цього податківці зазначають, що ТОВ може покласти повноваження з підписання касових ордерів на працівника (наприклад, керуючого магазином), аби він міг підписувати їх за керівника, головного бухгалтера та касира за умови, що йому будуть надані відповідні повноваження згідно з відповідним внутрішнім розпорядчим актом про перелік посад та кількість посадових осіб, уповноважених підписувати касові документи. Про це ми писали тут.
ДПС оновила форми електронних документів для роботи з програмними РРО
7 липня ДПСУ проінформувала, що у банері «Програмні РРО» на вебпорталі ДПС у вкладці «Форми ПРРО» розміщено форми електронних документів для програмних реєстраторів розрахункових операцій, які застосовуються користувачами для реєстрації/перереєстрації/скасування реєстрації ПРРО, а також під час застосування ПРРО.
З якої дати запроваджується обов'язкове застосування РРО фізособами-«єдинниками»?
ДПС в Івано-Франківській області зазначила, що з 1 січня 2021 року використання РРО стає обов’язковим для ФОП - платників єдиного податку, які здійснюють:
- реалізацію товарів (надання послуг) через мережу Інтернет;
- надання платних послуг у сфері охорони здоров'я;
- реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння;
- роздрібну торгівлю вживаними товарами в магазинах (група 47.79 КВЕД);
- діяльність ресторанів, кафе, ресторанів швидкого обслуговування, якщо така діяльність є іншою, ніж визначена п. 11 ст. 9 Закону про РРО;
- діяльність туристичних агентств, туристичних операторів;
- діяльність готелів і подібних засобів тимчасового розміщення (група 55.10 КВЕД);
- реалізацію текстилю (крім реалізації за готівкові кошти на ринках), деталей та приладдя для автотранспортних засобів відповідно до переліку, що затверджується Кабінетом Міністрів України.
З 1 квітня 2021 року використання РРО стає обов’язковим для усіх ФОП платників єдиного податку 2-4 групи, незалежно від того, який дохід отримано фізичною особою-підприємцем.
***
Наразі це все.
Більше новин на тему каси та РРО ви знайдете тут, а консультацій – ось тут.
До зустрічі!
Ваш «Дебет-Кредит».