Це – третій цього року (і сорок третій загалом) лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена готівковим розрахункам та РРО. За понад місяць, який минув з часу написання попереднього листа, з’явилося багато нового та цікавого. А саме:
- зазначимо, що ДПС оновила Державний реєстр РРО;
- підкреслимо, що продаж підакцизних товарів слід здійснювати тільки через РРО з попереднім програмуванням;
- з’ясуємо, чи діють готівкові обмеження на виплату дивідендів готівкою;
- визначимося, як зазначати тип ПРРО при заповненні реєстраційної заяви;
- розповімо, чи потрібно при продажу ОЗ застосовувати РРО.
Гарного вам читання!
***
Продаж підакцизних товарів слід здійснювати тільки через РРО з попереднім програмуванням
Податківці наголосили, що у січні – березні 2021 року при проведенні фактичних перевірок почастішали випадки використання суб’єктами господарювання реєстраторів розрахункових операцій (РРО) та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій (ПРРО) без використання режиму попереднього програмування найменування кожного підакцизного товару зі зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД.
Зазначення обов’язкових реквізитів розрахункових документів в структурі тегів необов’язкових реквізитів є порушенням вимог нормативних документів та може призвести до втрати інформації, що передається суб’єктом господарювання до серверу контролюючого органу та стати причиною проведення контрольно-перевірочних заходів.
Виплата дивідендів фізособі-засновнику готівкою
Податківці з Офісу великих платників зазначили, що згідно з п. 6 розд. ІІ Положення №148 суб’єкти господарювання мають право здійснювати розрахунки готівкою протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами, зокрема, з фізичними особами – у розмірі до 50000 (п’ятдесяти тисяч) грн включно.
Вимоги щодо обмеження готівкових розрахунків фізичної особи з підприємством (підприємцем) у розмірі 50000 грн, установлені п. 6 розд. ІІ Положення №148, стосуються розрахунків за правочинами, предметом яких є будь-які матеріальні та нематеріальні блага, які можуть бути оцінені в грошовій формі, в тому числі виплат суб’єктами господарювання дивідендів фізичним особам.
Як зазначати тип ПРРО при заповненні реєстраційної заяви?
Для заповнення розділу 4 заяви за ф. №1-ПРРО суб’єкт господарювання має визначитися з типом програмного реєстратора розрахункових операцій:
- тип ПРРО «Стаціонарний» означає, що такий ПРРО встановлений на конкретну господарську одиницю та використовується за адресою, зазначеною в реєстраційній Заяві за ф. №1-ПРРО;
- тип ПРРО «Пересувний» означає, що такий ПРРО зареєстрований на конкретну господарську одиницю (наприклад, автомобіль), але може використовуватися на всій території України на такій господарській одиниці;
- тип ПРРО «Каса самообслуговування» означає, що такий ПРРО встановлений на конкретну господарську одиницю та використовується за адресою, зазначеною в реєстраційній Заяві за ф. №1-ПРРО, при цьому його застосування не передбачає залучення касира (наприклад, платіжний термінал);
- тип ПРРО «Інтернет торгівля» означає, що такий ПРРО встановлений на конкретну господарську одиницю і використовується за адресою, зазначеною в реєстраційній Заяві за ф. №1-ПРРО, та при його застосуванні можливе залучення касира (інтернет-магазин (сайт)).
Про це ми писали тут.
Чи потрібно при продажу ОЗ застосовувати РРО?
Запорізькі податківці наголосили, що у разі продажу основних засобів (основних фондів) за готівкові кошти, які вилучені з активів (списані з балансу) внаслідок їх продажу і які згідно бухгалтерського обліку обліковувались на рахунку 10 «Основні засоби», суб’єкти господарювання можуть проводити такі розрахунки у касах таких суб’єктів з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних головним бухгалтером або особою, уповноваженою керівником, підпис яких може бути засвідчений відбитком печатки цієї/цього установи/підприємства (використання печатки не є обов’язковим), або у безготівковій формі через банківські установи.
ДПС оновила Державний реєстр РРО
ДПСУ наказом від 12.03.2021 р. №280 внесла зміни до наказу ДПС від 21.12.2020 р. №744 «Про затвердження Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій», а саме - затвердила у новій редакції Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій.
Завантажити новий реєстр РРО >>>
Оновлений Державний реєстр містить перелік РРО, дозволених до первинної реєстрації, а також первинна реєстрація яких заборонена, в кількості 188 моделей (у попередньому реєстрі було 189 моделей, тобто зменшився реєстр лише на 1 модель).
Окремо наводиться Перелік реєстраторів розрахункових операцій, виключених з Державного реєстру в 2016-2018 роках, експлуатація яких не дозволяється. У списку таких РРО 7 (як і в попередньому переліку). Про це ми писали тут.
***
Наразі це все.
Більше новин на тему каси та РРО ви знайдете тут, а консультацій – ось тут.
До зустрічі!
Ваш «Дебет-Кредит»