Це – шостий цього року (п’ятдесят шостий загалом і пʼятий під час війни) лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена готівковим розрахункам та РРО. За понад місяць, який минув з часу написання попереднього листа, з’явилося багато нового та цікавого. А саме:
- зазначимо, що ДПС оновила Державний реєстр РРО;
- проінформуємо, що Уряд визначив строки переходу торговців на безготівкові платежі;
- роз’яснимо, як оформлюється готівка при її зберіганні на місці проведення розрахунків у разі відключення електроенергії;
- зауважимо, що ДПС наповнює місцеві бюджети за рахунок фактичних перевірок;
- зʼясуємо, як у ПРРО переглянути Z-звіти.
Гарного вам читання!
***
ДПС наповнює місцеві бюджети за рахунок фактичних перевірок
За інформацією ДПС, для актуального розподілу між територіальними громадами акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, рідин, що використовуються в електронних сигаретах територіальними підрозділами податкового аудиту зосереджено контрольно-перевірочну роботу на суб’єктах господарювання, які отримали ліцензії на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами, і при цьому декларують незначні обсяги проведених розрахункових операцій через РРО.
Як наслідок послідовної роботи кількість територіальних громад та населених пунктів, які отримують надходження сум акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі тютюнових виробів до відповідних бюджетів, у травні – липні 2022 року зросла з 6,9 тис. до 7,9 тисячі.
ДПС оновила Державний реєстр РРО
ДПСУ наказом від 28.07.2022 р. №489 внесла зміни до наказу ДПС від 21.12.2020 р. №744 «Про затвердження Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій», а саме - затвердила у новій редакції Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій.
Переглянути новий реєстр РРО >>>
Оновлений Державний реєстр містить перелік РРО, дозволених до первинної реєстрації, а також первинна реєстрація яких заборонена, в кількості 190 моделей.
Уряд визначив строки переходу торговців на безготівкові платежі
Кабмін постановою від 29.07.2022 р. №894 визначив строки, до настання яких торговці повинні забезпечити можливість здійснення безготівкових розрахунків (у тому числі з використанням електронних платіжних засобів, платіжних застосунків або платіжних пристроїв) за продані ними товари (надані послуги), включаючи товари (послуги), реалізація (надання) яких здійснюється дистанційно:
- з 1 січня 2023 р. - торговці, які провадять господарську діяльність у населених пунктах з чисельністю населення понад 25 тис. осіб (крім торговців, зазначених у підпункті 4);
- з 1 січня 2024 р. - торговці, які провадять господарську діяльність у населених пунктах з чисельністю населення від 5 до 25 тис. осіб (крім торговців, зазначених у підпункті 4);
- з 1 січня 2025 р. - торговці, які провадять господарську діяльність у населених пунктах з чисельністю населення менше ніж 5 тис. осіб (крім торговців, зазначених у підпункті 4);
- з 1 січня 2026 р. - торговці - ФОП - платники єдиного податку першої групи, торговці, які здійснюють торгівлю з використанням торгових автоматів, виїзну (виносну) торгівлю, продаж власноручно вирощеної або відгодованої продукції.
Про це докладніше ми писали тут.
Як у ПРРО переглянути Z-звіти?
Львівські податківці підкреслили, що з метою перегляду Z-звітів необхідно виконати вивантаження даних Z-звітів за потрібний період у файл в форматі CSV. Для цього суб’єкту господарювання необхідно здійснити такі дії:
Для операційної системи Android:
- відкрити журнал;
- відкрити вікно експорту за допомогою кнопки в лівій нижній частині вікна;
- вказати період вивантаження (за датою початку зміни);
- натиснути «Готово»;
Файл у форматі CSV буде збережено:
- в папку «Download» пристрою, якщо версія Android менше 10;
- в папку «..AndroiddataPRRO.Posfiles», якщо версія Android 10 або вище.
Якщо файл для вказаного періоду в папці вже є, то програмою буде запропоновано замінити його.
Як оформлюється готівка при її зберіганні на місці проведення розрахунків у разі відключення електроенергії?
Податківці зазначили, що у розрахунковій книжці записом «Службове внесення» фіксується сума готівки, яка була на місці проведення розрахункових операцій на час відключення електроенергії та початку роботи з використанням РК.
Після відновлення постачання електроенергії, переходячи на роботу з РРО, суми, зафіксовані у РК за період відключення електроенергії, проводяться через РРО з використанням операції «Службове внесення», а в РК на цю суму необхідно зробити запис «Службова видача».
***
Наразі це все.
Більше новин на тему каси та РРО ви знайдете тут, а консультацій – ось тут.
До зустрічі!
Ваш «Дебет-Кредит»