• Посилання скопійовано

«Каса і РРО» № 08 (79) | 05.11.2024 р.

Сімдесят дев'ятий лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена готівковим розрахункам та РРО

«Каса і РРО» № 08 (79)  |  05.11.2024 р.
Це – восьмий цього року (сімдесят дев’ятий загалом і двадцять восьмий під час війни) лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена готівковим розрахункам та РРО. За більше ніж місяць, який минув з написання попередньої розсилки, зʼявилося достатньо новин на тему застосування РРО та правил роботи з готівкою. Зокрема:
  • визначимося, як бути у разі зазначення у заяві на РРО «код КАТОТТГ» та отриманні повідомлення про його відсутність у довіднику;
  • зʼясуємо, чи вважається порушенням відсутність підпису одержувача у ВКО або видаткових відомостях;
  • зауважимо, чи можна використати на зарплату отриману поворотну допомогу або внесок до статутного капіталу в готівці;
  • розповімо, хто зі СГ з 1 січня 2025 року має встановити платіжні термінали;
  • підкреслимо, що для перевірок торговців технікою ДПС стежить за їхніми операціями, які проведено через РРО;
  • проінформуємо, що суд підтримав позицію ДПС щодо правомірності штрафів за неправильне заповнення касових чеків.
Гарного вам читання!
 

Суд підтримав позицію ДПС щодо правомірності штрафів за неправильне заповнення касових чеків

До позивача застосовано штрафи за невидачу відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункових операцій при реалізації алкогольних напоїв. 
Позиція ДПС полягала в тому, що оскільки в розрахункових документах були відсутні реквізити марок акцизного податку (цифрове значення штрихового коду марки акцизного податку на алкогольні напої), то такі документи неможливо визнати розрахунковими.
Суд дійшов висновку про те, що у спірному випадку документи щодо реалізації алкогольних напоїв неможливо визнати розрахунковими, оскільки в них відсутній обов'язковий реквізит – цифрове значення штрихового коду марки акцизного податку на алкогольні напої. 
Висновок суду: правильно кваліфіковано вказані обставини, як порушення п. 2 ст. 3 Закону №265, що є підставою для застосування штрафів за незастосування РРО під час розрахунків з покупцем. Про це ми писали тут

Для перевірок торговців технікою ДПС стежить за їхніми операціями, які проведено через РРО

ДПС підкреслила, що з метою контролю розрахунків за товари (послуги) на території України податковий аудит ДПС на постійній основі здійснює моніторинг та аналіз інформації з Системи обліку даних реєстраторів розрахункових операцій (далі – СОД РРО).
Так, при використанні даних із СОД РРО ДПС було виявлено окремих суб’єктів господарювання, що здійснювали продаж «iPhone 16» за значно заниженою ціною.
За результатами такого аналізу та додаткового аналізу ризиків діяльності платників податків територіальними підрозділами податкового аудиту ДПС невідкладно вживаються заходи податкового контролю стосовно таких суб’єктів господарювання.

Зазначили у заяві на РРО «код КАТОТТГ», але отримали повідомлення про його відсутність у довіднику: які дії?

Якщо СГ при поданні заяв за формою №1-РРО у графі «Дані щодо господарської одиниці» зазначає відповідний «код КАТОТТГ» та отримує повідомлення, що такий код відсутній у довіднику, необхідно здійснити такі дії:
переконатись, що обрано значення саме населеного пункту (місто, село), а у разі поділу населеного пункту на райони, – його району;
перевірити, щоб вказане значення «код КАТОТТГ» не було закрито шляхом приєднання до іншого населеного пункту або зміни підпорядкування іншій адміністративній одиниці;
переконатись, що у заяві обрано значення, яке надається користувачу саме з довідника, а не введено вручну.
Про це ми писали тут.

Чи вважається порушенням відсутність підпису одержувача у ВКО або видаткових відомостях?

ДПС під час проведення перевірки визначає наявність самостійно встановленого ліміту каси та його відповідність самостійно здійсненим розрахункам. 
При цьому сума готівки за видатковими касовими ордерами або видатковими відомостями, у яких видачу готівки з каси не підтверджено підписом одержувача (абзац другий п. 27 розд. III Положення №148), додається до залишку готівки в касі виключно в день, у якому оформлено зазначені видаткові документи, і надалі зазначена сума не береться для розрахунку понадлімітних залишків готівки.
Враховуючи зазначене, відсутність підпису одержувача у видаткових касових ордерах або видаткових відомостях є порушенням вимог п. 27 розд. III Положення №148. Про це ми зауважили у своїй новині ось тут.

Отримали поворотну допомогу або внесок до статутного капіталу в готівці: чи можна використати на зарплату?

Житомирські податківці зазначили, що обмежень щодо використання готівки, яка надійшла в касу, зокрема в результаті отриманої/повернутої фінансової допомоги, внесків до статутного фонду, для виплати заробітної плати чинним законодавством не встановлено.
При цьому зберігати готівку в касі для виплати заробітної плати понад установлений ліміт каси підприємство має право протягом трьох робочих днів з дня настання строків цих виплат. 

Хто із СГ з 1 січня 2025 року має встановити платіжні термінали: нагадування від ДПС

Територіальні податківці навели листівку-нагадування щодо вимог застосування платіжних терміналів. Так: 
  • з 1 січня 2025 року – платіжні термінали (POS-термінали) будуть необхідні торговцям у населених пунктах з населенням менше ніж 5 тисяч жителів;
     
  • з 1 січня 2026 року – торговцям – фізичним особам – підприємцям – платникам єдиного податку першої групи, торговцям, які здійснюють торгівлю з використанням торгових автоматів, виїзну (виносну) торгівлю, продаж власноручно вирощеної або відгодованої продукції.
Примітка: запровадження з 1 січня 2025 року обов’язку відповідно до кількості населення не стосується торговців – фізичних осіб – підприємців – платників єдиного податку першої групи та торговців, які здійснюють торгівлю з використанням торгових автоматів, виїзну (виносну) торгівлю, продаж власноручно вирощеної або відгодованої продукції, які повинні будуть встановити POS-термінали з 1 січня 2026 року, незалежно від кількості населення.

Наразі це все.
Більше новин на тему каси та РРО ви знайдете тут, а консультацій – ось тут.

До зустрічі!
Ваш «Дебет-Кредит»

Автор: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Тематичні розсилки/Каса і РРО

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Каса і РРО»

  • «Каса і РРО» № 09 (80) | 20.12.2024 р.
    Вісімдесятий лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена готівковим розрахункам та РРО
    20.12.202429
  • «Каса і РРО» № 08 (79) | 05.11.2024 р.
    Сімдесят дев'ятий лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена готівковим розрахункам та РРО
    05.11.202451
  • «Каса і РРО» № 07 (78) | 24.09.2024 р.
    Сімдесят восьмий лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена готівковим розрахункам та РРО
    24.09.202448
  • «Каса і РРО» № 06 (77) | 14.08.2024 р.
    Сімдесят сьомий лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена готівковим розрахункам та РРО
    14.08.202439
  • «Каса і РРО» № 05 (76) | 04.07.2024 р.
    Сімдесят шостий лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена готівковим розрахункам та РРО
    04.07.202447