Це – вже сімдесят другий (другий у 2024 році та двадцять другий під час війни) лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена виключно акцизному податку. Від минулої розсилки минуло більше ніж місяць і нам є про що розповісти. А саме:
- підкреслимо, що для АЗС планують запровадити сплату авансів з податку на прибуток;
- розповімо, що Гетманцев навів «рецепт» вирішення проблеми з торгівлею контрафактними цигарками;
- зʼясуємо, які зміни в оподаткуванні акцизом передбачено Законом №3603;
- наведемо правила заповнення заяви про анулювання реєстрації платника акцизу;
- зауважимо, що з 22 січня діє новий порядок випуску, обігу та погашення податкових векселів.
Гарного вам читання!
Для АЗС планують запровадити сплату авансів з податку на прибуток
Н. Южаніна у своєму Телеграм-каналі
підкреслила, що від речників влади з фінансових питань починає просочуватися інформація щодо деталей проєкту урядового законопроєкту.
Ось про те, що для АЗС влада пропонує запровадити авансову сплату податку на прибуток за прикладом обмінників – дізналися з
інтерв'ю голови податкового комітету інформаційному агентству Укрінформ.
За словами Н. Южаніної, Д. Гетманцев бере участь у робочій групі при Мінфіні, що напрацьовує зміни зі збільшення податків для пошуку додаткових 44 млрд гривень.
«Йдеться і про авансові внески з податку на прибуток з автозаправних станцій – за прикладом того, що раніше зробили з "обмінниками". Бо в країні досить багато АЗС, які працюють, "на папері" начебто не отримуючи прибутку. Зважаючи ж на маржинальність паливного бізнесу, насправді такого бути не може. Тому у впорядкуванні цього сегменту в Мінфіні бачать резерв. І я з ними погоджуюся», – говорить Д. Гетманцев.
Про це ми також писали
тут.
Зміни щодо акцизного податку: аналіз Закону №3603
З текстом законопроєкту №9662, який скоро стане законом №3603, можна ознайомитись за
посиланням. Станом на тепер він все ще перебуває на підписі у Президента. Однак набере чинності на наступний день після опублікування, що може відбутися досить швидко.
За ним планується посилити нагляд за виробництвом підакцизних товарів. Зокрема, в ПКУ запроваджуються норми щодо обліку втрат сировини, яка використовується під час виробництва не лише алкогольних напоїв, а й тютюнових виробів, рідини для е-сигарет.
Окремо прописані правила оподаткування акцизом понаднормативних втрат спирту та нафтопродуктів. Про це все ми писали
ось тут.
Заповнення заяви про анулювання реєстрації платника акцизу: розʼяснення від ДПС
Черкаські податківці
зазначили, що заява про анулювання реєстрації платника акцизного податку у зв’язку з припиненням діяльності з реалізації пального або спирту етилового подається за формою заяви про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального або спирту етилового та/або акцизних складів, затвердженої
наказом Мінфіну від 27.11.2020 №729.
При цьому у заяві:
- у розд. 2 «Дія та вид діяльності» – проставляються позначки «Анулювання реєстрації платника податку» та щодо виду діяльності («Реалізація пального» або «Реалізація спирту етилового»);
- розд. 5 «Відомості про акцизні склади» – не заповнюється.
З 22 січня діє новий порядок випуску, обігу та погашення податкових векселів: що змінилося?
Для ввезення на митну територію України алкогольних напоїв виробником в ємностях, які не є споживчою тарою, для їх розливу у споживчу тару такий виробник до ввезення подає ДПС за своїм місцезнаходженням оформлений податковий вексель у трьох примірниках. Він є забезпеченням виконання зобов'язання такого платника у строк до 90 календарних днів, починаючи з дня видачі податкового векселя, сплатити суму податку, розраховану за ставками для цієї продукції.
Один примірник подається ДПС за місцезнаходженням виробника, другий – контролюючому органу за місцем митного оформлення зазначених товарів, третій залишається платнику податку. Про це все ми розповідали у своїй новині
тут.
Гетманцев навів «рецепт» вирішення проблеми з торгівлею контрафактними цигарками
Мало того, мережа реалізації підакцизних товарів взагалі не має роздрібних ліцензій.
Тобто Податкова їх «не бачить», юридично вони для неї не існують. А отже, навіть перевірити роботу таких суб’єктів можуть тільки правоохоронні органи: БЕБ і Національна поліція. От з цим питанням й планують попрацювати нардепи та впровадити відповідні зміни в ПКУ.
Наразі це все.
Більше новин на тему акцизного податку ви знайдете тут, а консультацій – ось тут.
До зустрічі!
Ваш «Дебет-Кредит»