• Посилання скопійовано

«Бланки і звітність» №10(163) | 08.07.2025 р.

Сто шістдесят третій лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена виключно звітності та звітуванню

«Бланки і звітність» №10(163) | 08.07.2025 р.
Це – десятий з початку року (а загалом сто шістдесят третій та шістдесят п’ятий під час війни) лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена виключно звітності та звітуванню. З часу написання попередньої розсилки минуло майже три тижні і вже є чимало нового. А саме:
  • наведемо нове роз’яснення ДПС щодо змін в декларації з податку на прибуток за Наказом №215;
  • повідомимо, що з 28 червня діє оновлена декларація з акцизу;
  • звернемо увагу, що з 5 липня ФОПи, підприємства, установи та організації знову мають звітувати до органів статистики;
  • нагадаємо, що 30 липня – останній строк для подання фінзвітності за перше півріччя до Держстату;
  • зауважимо, що Держстат оновив три форми статзвітів на 2026 рік та затвердив одну нову;
  • розкажемо про плани Уряду запровадити нову звітність зі сталого розвитку для підприємств;
  • розповімо, що нового зʼявилося в Е-кабінеті для платників податків.
Гарного вам читання!

Що змінилося в декларації з прибутку за Наказом №215: деталі від ДПС

ДПСУ у листі від 17.06.2025 №15357/7/99-00-21-02-01-07 повідомила, що відповідно до Закону №4112 ПКУ доповнено, зокрема, положеннями щодо:
  • заборони врахування при визначенні об’єкта оподаткування витрат за операціями, здійсненими з метою надання неправомірної вигоди;
     
  • оподаткування податком на прибуток підприємств операцій, здійснених з метою надання неправомірної вигоди службовій особі (у тому числі службовій особі іноземної держави) із запровадженням різниць щодо збільшення фінансового результату до оподаткування.
Показники рядка 10 «Особливі відмітки» форми декларації щодо належності платника податку до відповідної категорії доповнено новими рядками, у яких відображаються:
  • сума збільшення податкового зобов’язання звітного (податкового) періоду, що уточнюється (рядок 45);
     
  • сума штрафу (9%), що застосовується у зв’язку з поданням уточнюючого розрахунку протягом 90 календарних днів з дати отримання від контролюючого органу повідомлення (рядок 46);
     
  • сума штрафу (18%), що застосовується у зв’язку з поданням уточнюючого розрахунку протягом понад 90 календарних днів з дати отримання від контролюючого органу повідомлення (рядок 47).
Також звертаємо увагу, що податківці оновили «Єдине вікно» до версії 1.33.8.0 станом на 26.06.2025. Додано нові форми податкових декларацій з податку на прибуток.

З 28 червня діє оновлена декларація з акцизу (змінено два додатки та порядок заповнення)

Наказом від 05.06.2025 №291 Мінфін вніс зміни до:
Таким чином додатки та Порядок приведено у відповідність до Закону від 04.12.2024 №4115-ІХ.
А саме у додатку 1 «Розрахунок суми акцизного податку з підакцизних товарів (продукції) (крім транспортних засобів), на які встановлено специфічні ставки акцизного податку (крім операцій, визначених підпунктами 213.1.9, 213.1.11, 213.1.12 пункту 213.1 статті 213 розділу VI Кодексу)»:
  • у таблиці графу «Специфічні ставки акцизного податку» викладено в новій редакції;
     
  • уточнено, що при реалізації тютюнових виробів для продукції, яка маркована марками акцизного податку, придбаними до 25 березня 2025 року, заповнюється графа 14.4, а графи 14.2, 14.3 — не заповнюються. Для обрахунку зазначається курс НБУ, який є більшим на дату реалізації товару або на дату придбання марок акцизного податку.
У додатку 2 «Розрахунок суми акцизного податку з тютюнових виробів, на які встановлено специфічні та адвалорні ставки акцизного податку одночасно»:
  • також викладено у новій редакції графу «Ставки акцизного податку, встановлені у пп. 215.3.2 пункту 215.3 статті 215 розділу VI Кодексу»;
     
  • у примітках уточнено, що при реалізації тютюнових виробів для продукції, яка маркована марками акцизного податку, придбаними до 25 березня 2025 року, заповнюється графа 13.4, а графи 13.2, 13.3 — не заповнюються. Для обрахунку зазначається курс Національного банку України, який є більшим на дату реалізації товару або на дату придбання марок акцизного податку.
Декларацію з акцизу за оновленою формою потрібно подавати за звітний період липень 2025 року в терміни не пізніше 20 серпня 2025 року.

Кінець «воєнної» пільги на звітність до Держстату

5 липня 2025 року набрав чинності Закон №4505, яким внесено зміни до Закону №2115 про захист інтересів СГ подання звітності та інших документів у період війни. 
Зокрема, за ним дія пп. 1-4 п. 1 Закону №2115 не поширюється на подання статистичної та фінансової звітності до органів державної статистики та інших виробників офіційної статистики, а також на перевірку своєчасності та повноти її подання.
Тобто з 5 липня ФОПи, підприємства, установи та організації знову мають звітувати до органів статистики – дія «воєнної» пільги закінчилася. Докладніше – у новині.

30 липня – останній строк для подання фінзвітності за перше півріччя до Держстату

Проміжна фінансова звітність за перше півріччя 2025 р. подається підприємствами до ДПС у строки, передбачені ПКУ. А саме: у складі (як додаток) декларації з податку на прибуток, яка подається до 11 серпня 2025 року (включно).
Також проміжну фінзвітність необхідно подавати до Держстату. Строк за перше півріччя 2025 року – 30 липня.
Але що таке «проміжна фінансова звітність» і хто саме має її складати? Читайте тут.

Держстат оновив кілька форм статзвітів на 2026 рік

Держстат продовжує щорічне традиційне оновлення форм державних статистичних спостережень. Протягом минулого місяця він затвердив нові форми:
  • №1-послуги (квартальна) «Звіт про обсяги реалізованих послуг». Граничний термін її подання - зі звіту за І квартал 2026 року, не пізніше 25 квітня 2026 року. Новина на тему тут;
     
  • №1-підприємництво (річна) «Структурне обстеження підприємства». Вперше його подаємо зі звіту за 2025 рік. Граничний термін - не пізніше 28 лютого 2026. 
     
  • №2-підприємництво (річна) «Структурне обстеження підприємства». Вперше його подаємо зі звіту за 2025 рік. Граничний термін – не пізніше 28 лютого 2026.
     
  • №1-ПНП (один раз на п’ять років) «Професійне навчання на підприємстві». Її подають юридичні особи територіальному органу Держстату. Вперше – зі звіту за 2025 рік, не пізніше 10 квітня 2026. Докладніше читайте тут.
Усе про нові форми статистичної звітності на 2026 рік – зразки бланків, терміни їх подання, посилання на накази, та роз'яснення із заповнення – ви знайдете в актуальному довіднику від редакції «Дебет-Кредит».

Нова звітність зі сталого розвитку для підприємств: урядовий законопроєкт

26 червня Уряд зареєстрував у ВРУ законопроєкт №13425 «Аро внесення змін до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" щодо запровадження звітності із сталого розвитку». 
Три ключові зміни, які ним передбачені:
  1. запровадити в Україні складення, подання та оприлюднення звітності зі сталого розвитку;
  2. актуалізувати критерії для визначення категорії підприємств та груп; 
  3. врегулювати питання ведення бухобліку державними унітарними підприємствами, господарськими товариствами, у статутному капіталі яких більше 50% акцій (часток) належать державі, за міжнародними стандартами фінансової звітності, а також складання та подання ними звіту про управління. 

Що нового зʼявилося в Е-кабінеті для платників податків?

Подати згоду або відмову на електронний обмін документами з ДПС стало ще простіше. У розділі Налаштування → Бажання листування з КО тепер:
  • можна миттєво подати або відкликати згоду на електронний обмін;
  • автоматично відображається, чи така згода вже була подана раніше, і коли саме;
  • не потрібно більше шукати старі документи.
Це значно спрощує контроль взаємодії з ДПС. Якщо не подавали відповідної згоди — саме час перевірити.

Наразі це все.
Більше новин на тему звітності ви знайдете тут, консультацій – ось тут, а бланки та податковий календар на липень 2025 року – у спеціальному розділі нашого сайту blank.dtkt.ua

До зустрічі!
Ваш «Дебет-Кредит»  

Автор: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Тематичні розсилки/Звітність

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Звітність»