Це – десятий з початку 2019 року (і сороковий загалом) лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена виключно звітності та звітуванню.
З часу написання попередньої розсилки минуло два тижні, і нам є про що розповісти.
Цього разу ми:
- поговоримо про ідентифікатори для звітування з ЄСВ в електронному вигляді;
- нагадаємо, як заповнювати рядки щодо військового збору у розділі ІІ форми №1ДФ;
- проінформуємо про затвердження Держстатом нової форми №2К-П (місячна) «Обстеження ділової активності промислового підприємства»;
- розповімо, як звітувати неприбутковій організації у разі її виключення з Реєстру;
- зазначимо, що Держстат оприлюднив табель та альбом форм на 2019 рік;
- визначимося, як відобразити в ф. №1ДФ суму відпускних у разі початку відпустки з 1 числа місяця.
Гарного вам читання!
***
Статзвітність-2019: з'явилися табель та альбом форм!
Ось так посеред року Держстат нарешті затвердив:
- Загальний табель (перелік) форм державних статистичних спостережень на 2019 рік. Зроблено це наказом від 17.05.2019 р. №161. Традиційно Перелік містить назви форм статзвітності, які потрібно подавати у 2019 році, реквізити наказів, якими вони затверджені, строк подання, а також хто повинен подавати кожен з цих звітів.
- Альбом форм державних статистичних спостережень на 2019 рік. У ньому представлено бланки форм державних статистичних спостережень на 2019 рік (за розділами), які у разі потреби можна роздрукувати та використати для подання звітності органам державної статистики.
Нагадаємо, що на сайті Держстату також можна ознайомитися з календарем подання статистичної та фінансової звітності у 2019 році.
Працівник йде у відпустку з першого числа: коли відображати відпускні в ф. №1ДФ?
Податківці у листівці щодо ПДФО та ф. №1ДФ зауважили: якщо платник податку отримує доходи у вигляді заробітної плати за період її збереження, у тому числі за час відпустки, то з метою їх оподаткування такі доходи (їх частина) відносяться до відповідних податкових періодів їх нарахування (пп. 169.4.1 ПКУ).
Відповідно відпускні (в тому числі перехідні), які нараховують і виплачують повністю за три дні до початку відпустки, в повному розмірі потрібно вказувати саме в кварталі нарахування та виплати.
Крім того, військовий збір сплачується в строки, встановлені для сплати ПДФО. Тому, в розділі ІІ форми №1ДФ за квартал, у якому відпускні були нараховані та виплачені, слід відобразити і загальну суму військового збору. Про це читайте тут.
З 2020 року статзвіт за ф. №2К-П слід буде подавати щомісяця
Наказом від 21.05.2019 р. №163 Держстат затвердив нову форму державного статистичного спостереження №2К-П (місячна) «Обстеження ділової активності промислового підприємства».
Зверніть увагу, що змінився термін подання цього звіту. Досі його слід було подавати щоквартально. А з 1 січня 2020 року потрібно буде подавати щомісяця – не пізніше 10 числа звітного місяця.
Неприбуткову організацію виключено з Реєстру: як звітувати?
Податківці з Київської області наголосили, що за період з першого дня місяця, наступного за місяцем, у якому вчинено таке порушення, по 31 грудня звітного року така неприбуткова організація зобов'язана щокварталу подавати до ДФС декларацію з податку на прибуток (з наростаючим підсумком).
До того ж вона має сплачувати податок у строк, визначений для квартального періоду, та подавати фінансову звітність у порядку, встановленому для платників податку на прибуток.
З наступного звітного року така неприбуткова організація подає декларацію з податку на прибуток і фінансову звітність та сплачує податок на прибуток у порядку, встановленому для платників податку на прибуток.
При звітуванні з ЄСВ в електронному вигляді правильно обирайте його ідентифікатор
Тернопільські податківці нагадали, що звіт з ЄСВ подається страхувальниками до контролюючих органів за формою, затвердженою відповідно до Порядку №435, а саме:
- Звіт про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, надбавки, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (Додаток 4 до Порядку №435) за ідентифікатором форми F/J3000412 (F – для роботодавців фізичних осіб – підприємців, у тому числі, тих, які обрали спрощену систему оподаткування, та осіб, що провадять незалежну професійну діяльність, /J – для роботодавців – юридичних осіб);
- Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску (Додаток 5 до Порядку №435) за ідентифікатором форми F3000512 – для фізичних осіб-підприємців, у тому числі, тих, які обрали загальну та/або спрощену систему оподаткування; за ідентифікатором форми F3005112 – для осіб, які провадять незалежну професійну діяльність та/або членів фермерського господарства;
- Звіт про суми добровільних внесків, передбачених договором про добровільну участь, які підлягають сплаті, та суми доплати (Додаток 6 до Порядку №435) за ідентифікатором форми F3000612;
- Звіт про настання нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання (Додаток 7 до Порядку №435) за ідентифікатором форми F/J3000712.
Як заповнювати рядки щодо військового збору у розділі ІІ форми №1ДФ?
Запорізькі податківці вказали, як у розділі II «Оподаткування процентів, виграшів (призів) у лотерею та військовий збір» заповнити рядок щодо військового збору.
А саме: у рядку «Військовий збір» загальна сума нарахованого доходу, загальна сума виплаченого доходу, загальна сума нарахованого військового збору та загальна сума перерахованого до бюджету військового збору відображаються у грошовій формі, вираженій у національній валюті (у гривнях з копійками).
Відомості про фізособу – платника податку, якій нараховані доходи, з яких утримується військовий збір, не зазначаються.
Тобто у рядку «Військовий збір» відображається загальна сума нарахованого доходу.
***
Наразі це все.
Більше новин на тему звітності ви знайдете тут, консультацій – ось тут, а бланки та податковий календар на червень – у спеціальному розділі нашого сайту blank.dtkt.ua.
До зустрічі!
Ваш «Дебет-Кредит»