• Посилання скопійовано

«Податок на прибуток» №15(148) | 28.11.2024 р.

Сто сорок восьмий лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена виключно податку на прибуток

«Податок на прибуток» №15(148) | 28.11.2024 р.
Це – пʼятнадцятий з початку року (сто сорок восьмий загалом та сорок девʼятий під час війни) лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена виключно податку на прибуток. З моменту написання попередньої розсилки минув місяць, тож нам є про що розповісти. А саме:
  • зупинимося на заповненні додатка ТЦ до декларації з податку на прибуток;
  • зауважимо, що змінено Порядок відрахування до держбюджету частини чистого прибутку держпідприємствами;
  • визначимося, чи можна через Е-кабінет подати фінзвітність за ідентифікатором з першою літерою «J»;
  • наголосимо, що суд підтвердив правомірність ДПС щодо штрафу за невключення до доходу безнадійної кредиторської заборгованості;
  • дізнаємося, чи враховуються суми штрафу та пені за самостійне виправлення помилок за попередній період.
Гарного вам читання!
 

Заповнення додатка ТЦ до декларації з податку на прибуток: деталі від ДПС

У графах 17.1 та 19.1 додатка ТЦ до декларації з податку на прибуток зазначається ціна або показник, що коригується.
У разі коригування ціни при продажу/придбанні товарів (робіт, послуг) у графах 17.1 та 19.1 зазначається ціна (тариф) за одиницю виміру предмета операції у валюті контракту (договору), зазначена у первинних документах, із точністю до другого знака після коми, або відсоткова ставка, якщо предмет контрольованої операції – фінансові послуги чи сплата роялті, франшизи тощо.
У разі коригування показника рентабельності при продажу/придбанні товарів (робіт, послуг) у графах 17.1 та 19.1 зазначається цифрове значення показника контрольованої операції (сукупності контрольованих операцій) у відсотках, з точністю до другого знака після коми. Про це ми писали тут.

Змінено Порядок відрахування до держбюджету частини чистого прибутку держпідприємствами

Постановою КМУ від 08.11.2024 №1280 вненесено зміни до Порядку відрахування до державного бюджету частини чистого прибутку (доходу) державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями. 
Установлено, що з 01.01.2025 до 31.12.2027 частина чистого прибутку (доходу), що відраховується державними спеціалізованими господарськими, лісогосподарськими, лісозахисними, іншими підприємствами, які належать до сфери управління Державного агентства лісових ресурсів, до державного бюджету, визначається у розмірі 50 відсотків за умови спрямування ними 30 відсотків чистого прибутку (доходу) від своєї діяльності на придбання необоротних активів, необхідних для здійснення заходів з охорони, захисту, використання та відтворення лісів. 
При цьому використання 30 відсотків чистого прибутку (доходу) підлягає щорічному державному фінансовому аудиту.

Чи можна через Е-кабінет подати фінзвітність за ідентифікатором з першою літерою «J»?

Платники податку на прибуток з квартальним звітним періодом подають податковим органам проміжну (I квартал, перше півріччя, дев’ять місяців) та річну фінансову звітність (ідентифікатор форми перша літера «S»).
При формуванні фінансової звітності в електронній формі (в тому числі ІКС Електронний кабінет), яка подається до Державної податкової служби і Державної служби статистики України, слід використовувати ідентифікатор форми перша літера «S».
Після обробки такої звітності в органах Державної служби статистики України суб’єктам господарювання надсилається друга квитанція з результатами такої перевірки.
А форму фінзвітності з ідентифікатором «J» можуть подавати банки та бюджетні установи. Про це читайте у нашій новині ось тут.

Суд підтвердив правомірність ДПС щодо штрафу за невключення до доходу безнадійної кредиторської заборгованості

За рішенням суду апеляційної інстанції , позивачем до заперечення до Акта перевірки надано кольорові копії векселів, на яких відсутня інформація щодо індосаменту або інших позначень. 
З вищевикладеного вбачається, що надані позивачем в електронному вигляді копії документів не спростовують наявність встановленого порушення, вини по вчиненим порушенням та/або вказують на наявність пом'якшуючих обставин або обставин, що звільняють від фінансової відповідальності. Також матеріали справи містять Акт про незабезпечення, ненадання платником документів у повному обсязі.
Саме через ці обставини суд став на бік ДПС щодо застосування штрафів (нарахування пені) за невключення до доходу безнадійної кредиторської заборгованості та збільшення податку на прибуток підприємств, створених за участю іноземних інвесторів.

Чи враховуються суми штрафу та пені за самостійне виправлення помилок за попередній період?

Запорізькі податківці зауважили, що  суми штрафу та пені, нараховані платником податку при самостійному виправленні помилок за попередній період, визнаються витратами згідно з правилами бухгалтерського обліку при визначенні фінансового результату до оподаткування. 
При цьому на суму таких штрафів та пені податкова різниця для збільшення фінансового результату до оподаткування не виникає.

Наразі це все.
Більше новин на тему податку на прибуток ви завжди знайдете тут, а консультацій – тут.

До зустрічі!
Ваш «Дебет-Кредит»

Автор: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Тематичні розсилки/Податок на прибуток

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Податок на прибуток»