Головна Усі новини Тематичні розсилки Єдиний податок

«Єдиний податок» №06(79) | 22.04.2021 р.

Сімдесят дев'ятий лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», присвячений виключно спрощеній системі оподаткування

Це – вже сімдесят дев’ятий загалом (і шостий у 2021 році) лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена виключно спрощеній системі оподаткування. З моменту написання попереднього листа минуло два тижні, тож нам є про що розповісти. А саме:

 

 • розкажемо, що ВРУ підтримала у І читанні законопроєкт про Дія.Сітi;
 • нагадаємо, за яких умов фізособа-«єдинник» може надавати в оренду нерухомість;
 • проінформуємо про появу е-формату нової декларації з єдиного податку для фізосіб ІІІ групи;
 • з’ясуємо, як фізособі-«єдиннику» ІІІ групи протягом року перейти на IV групу;
 • підкреслимо, що нову декларацію з єдиного податку ДПС вже почала приймати та надсилати квитанції щодо них;
 • зауважимо, що з 19 квітня є можливість подавати заяви у «Дії» на допомогу у розмірі 8000 грн.

Гарного вам читання!

 

***

З 19 квітня є можливість подавати заяви у «Дії» на допомогу 8000 грн
З 19 квітня на сайті «Дії» у ФОП та працівників з червоної зони з’явилася можливість подати заяву на отримання допомоги від держави в розмірі 8000 грн.

Про те, кому надаватиметься допомога, а кому ні, і що крім допомоги від держави можна розраховувати ще й на допомогу від місцевих бюджетів, ми писали тут і тут.

Алгоритм для подання заяв від «Дії»

 1. Зареєструйтеся чи авторизуйтеся в кабінеті громадянина на diia.gov.ua за допомогою електронного підпису або BankID.

 2. Дія автоматично перевірить ваші дані в Реєстрі застрахованих осіб Пенсійного фонду та Державної податкової служби України на відповідність умовам виплати.

 3. Оберіть область, в якій ви проводите діяльність.

 4. Підтвердіть своє поточне місце роботи.

 5. Введіть номер свого гривневого рахунку у форматі IBAN.

 6. Перевірте та надішліть сформовану заяву.

 7. Очікуйте повідомлення про зарахування виплати. Ви отримаєте допомогу на особистий гривневий рахунок у термін від 7 днів після подання заяви.

Про це читайте ось тут.

 

ВРУ підтримала у І читанні законопроєкт про Дія.Сітi 
15 квітня ВРУ прийняла за основу проєкт Закону № 4303 «Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні».

Законопроєктом пропонується запровадити низку заходів щодо стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні, зокрема:

 • можливість обрання контрактної форми трудового договору при оформленні трудових відносин між резидентами Дія Сіті та їх працівниками;

 • запровадження гіг-контракту – особливої форми залучення резидентами Дія Сіті фізичних осіб для виконання робіт (надання послуг);

 • регулювання договорів з негативними зобов’язаннями (про нерозголошення, непереманювання, неконкуренцію);

 • реалізацію права резидентів Дія Сіті на самоврядування;

 • можливість покладання функції директора компанії на іншу юридичну особу;

 • запровадження спеціального режиму оподаткування резидентів Дія Сіті, а також заробітної плати працівників резидентів Дія Сіті та винагороди залучених ними фахівців за гіг-контрактами;

 • гарантії стабільності передбаченого законопроєктом правового режиму Дія Сіті впродовж 15 років.

 

За яких умов фізособа-«єдинник» може надавати в оренду нерухомість?
Чинне законодавство розглядає звичайну фізособу – власника майна і ФОП як одну й ту саму особу (ФОП в цьому випадку – це тимчасовий статус звичайної фізособи).

Проте для податківців подекуди це привід позбавити ФОП статусу «єдинника». Зокрема, податківці зазначають, що ФОП може надавати власне майно в оренду за умови, що здавання в оренду нерухомого майна такою фізичною особою не здійснюється в межах підприємницької діяльності платника єдиного податку.

Тобто ФОП, який обрав вид господарської діяльності «Надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна» (68.20 згідно КВЕД ДК 009:2010) при державній реєстрації, не має права надавати в оренду нерухомість як фізична особа.

Отже, якщо такий код КВЕД зазначено в ЄДР і (що важливіше) в Реєстрі платників ЄП, то у ФОП (на думку податківців) немає вибору: будь-яке надання нерухомості в оренду вважатиметься його підприємницькою діяльністю. І йому треба буде, щоб не втратити статус «єдинника», уважно стежити за обмеженнями щодо площі нерухомості, яка надається в оренду.

А якщо такий код КВЕД не обрано ФОП і він укладає договори оренди як звичайна фізособа (і отримує орендну плату не на підприємницький, а на звичайний рахунок)? Сучасне роз’яснення можна витлумачити таким чином, що в цьому випадку цей вид діяльності не буде підприємницьким, обмежень за площею нерухомості немає і статусу платника ЄП нічого не загрожує. Але будьте дуже обережні і подбайте про наявність власної ІПК щодо цього. Про це ми писали тут.

 

До уваги фізосіб-«єдинників» ІІІ групи! Формат нової декларації  – знову в Е-кабінеті 
1 квітня  в Е-кабінеті було додано нову декларацію платника єдиного податку ФОП ІІІ групи. Її можна знайти, обравши F01 Прибуток.

Формат нової декларації – F0103307. У неї є додаток 1 (F0133107) «Вiдомостi про суми нарахованого доходу застрахованих осiб та суми нарахованого єдиного внеску» до Податкової декларацiї платника єдиного податку  фiзичної особи пiдприємця.

Але його подавати слід буде вже за підсумками ІV кварталу 2021 року. Про це ми писали тут.

З 1 квітня ФОПам, які подавали звітність в електронній формі, приходили квитанції з відмовами. А згодом без пояснення причин ДПС вилучила її з переліку декларацій з Е-кабінету.

5 квітня податківці наголосили, що декларація з єдиного податку поки не приймається через проведення удосконалення взаємодії інформаційно-телекомунікаційної системи щодо приймання та обробки звітності, зокрема, в органах ПФУ.

Станом на 7 квітня формат F0103307  вже знову з'явився у Е-кабінеті. Його, як і раніше, можна знайти, обравши F01 Прибуток. Сподіваємося, що цей формат вже буде прийматися.

Нагадуємо, що останній день подання декларації платниками єдиного податку ІІІ групи – 11 травня.

 

Декларацію платника єдиного податку - ФОП 3 групи почали приймати
19 квітня почали приходити успішні квитанції для звіту F0103307 — Податкова декларація платника єдиного податку — фізичної особи — підприємця (для третьої групи).

Тому вже можна перевіряти наявність квитанцій у програмі та їх текст. Але в квитанції №2 може бути зазначено: «код помилки 01. Результат обробки: автоматичну обробку документа не виконано. Відомості про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску подаються за останній податковий (звітний) період «квартал» / «півріччя» / «три квартали») у випадках проведення державної реєстрації припинення або переходу на сплату інших податків і зборів. Виправте помилки та надішліть документ повторно. Дані не завантажено до Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування».

У такому разі сьогодні необхідно подати звіт повторно, попередньо скопіювавши його.

 

Як фізособі-«єдиннику» ІІІ групи протягом року перейти на IV групу?
Податківці з Київської області наголосили, що платниками єдиного податку ІV групи (сільськогосподарські товаровиробники) можуть бути ФОП, які провадять діяльність виключно в межах фермерського господарства, зареєстрованого відповідно до Закону №973, за умови виконання сукупності таких вимог:

 • здійснюють виключно вирощування, відгодовування сільськогосподарської продукції, збирання, вилов, переробку такої власновирощеної або відгодованої продукції та її продаж;

 • провадять господарську діяльність (крім постачання) за місцем податкової адреси;

 • не використовують працю найманих осіб;

 • членами фермерського господарства такої фізичної особи є лише члени її сім’ї у визначенні частини другої ст. 3 СКУ ;

 • площа сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду у власності та/або користуванні членів фермерського господарства становить не менше 2-х гектарів, але не більше 20-ти гектарів - пп. «б» пп. 4 п. 291.4 ПКУ

Тобто ФОП - платник єдиного податку ІІІ групи, щодо якого в ЄДР містяться відомості про створення ним сімейного фермерського господарства, які надійшли від державного реєстратора до органу ДПС, має право протягом поточного року перейти на ІV групу платників єдиного податку за умови дотримання вимог пп. «б» пп. 4 п. 291.4 ПКУ.

 

***

Наразі це все.
Більше новин на тему єдиного податку ви завжди знайдете тут, а консультацій – тут.

 

До зустрічі!
Ваш «Дебет-Кредит»

Доступ до повного тексту цієї новини можливий лише для передплатників пакетів «Експерт», «Профі» та «Тематичні розсилки від редакції». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Тематичні розсилки» становить лише 59 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Тематичні розсилки / Єдиний податок
Теги:
1 група ЄП , 2 група ЄП , 3 група ЄП , 4 група ЄП , Єдиний податок , Фізособи-підприємці

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі