Це – вже вісімдесят четвертий загалом (і одинадцятий у 2021 році) лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена виключно спрощеній системі оподаткування. З моменту написання попереднього листа минуло три тижні, тож нам є про що розповісти. А саме:
- дізнаємося, чи треба юрособі-«єдиннику» сплачувати земельний податок у разі припинення діяльності;
- зазначимо, як подати єдину звітність фізособі-«єдиннику» у разі припинення підприємницької діяльності;
- проінформуємо, що Рада передбачила спецрежим оподаткування резидентів «Дія Сіті»;
- з’ясуємо, в які строки слід звітувати ФОП-«єдинникам» у разі припинення діяльності;
- визначимося, коли надання поворотної допомоги юрособами-«єдинниками» призведе до втрати реєстрації.
Гарного вам читання!
***
Як подати єдину звітність фізособі-«єдиннику» у разі припинення підприємницької діяльності?
Податківці у підкатегорії 107.01.07 «ЗІР» вказали, що остання декларація подається особисто (уповноваженою на це особою) або надсилаються поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення.
У полі 8 «Особливі відмітки» декларації у рядку 8.1 «платника податку, що подає декларацію за останній податковий (звітний) період, на який припадає дата державної реєстрації припинення» проставляється позначка «+».
При цьому фізичні особи разом з останньою декларацією подають додаток 1 «Відомості про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску». Про це читайте тут.
В які строки слід звітувати ФОП-«єдинникам» у разі припинення діяльності?
Мінфін у листі від 19.07.2021 р. №11220-05/О-351/8/1547 виклав свою позицію (яка співпадає з позицією ДПС) щодо подання декларації ФОПами, платниками єдиного податку 1 або 2 групи, в разі припинення підприємницької діяльності.
Мінфін стверджує, що декларація фізособи-«єдинника» при припиненні діяльності повинна подаватися протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу або до закінчення такого звітного періоду, на який припадає дата ліквідації.
Тобто в цьому питанні фахівці Мінфіну підтримують податківців та вважають, що на останнє звітування відведено 40 к.дн.
Юрособа-«єдинник» тимчасово припинив діяльність: що зі сплатою земельного податку?
Сумські податківці вказали, що у разі тимчасового припинення господарської діяльності юрособа-«єдинник» третьої групи не використовує для провадження господарської діяльності свої земельні ділянки, отже не виконуються умови, які звільняють платника єдиного податку третьої групи від сплати земельного податку.
Саме тому юридична особа – платник єдиного податку третьої групи – власник земельних ділянок (землекористувач на правах постійного користування земельними ділянками) у разі тимчасового припинення господарської діяльності повинна сплачувати земельний податок на загальних підставах.
Рада передбачила спецрежим оподаткування резидентів «Дія Сіті»
15 липня ВРУ було прийнято Закон «Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні» (законопроєкт №4303).
Закон визначає організаційні, правові та фінансові засади функціонування правового режиму Дія Сіті, що запроваджується з метою стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні шляхом створення сприятливих умов для ведення інноваційного бізнесу, розбудови цифрової інфраструктури, залучення інвестицій, а також талановитих спеціалістів.
Серед них:
- свобода діяльності – всі резиденти мають право самостійно здійснювати господарську діяльність, а також вибирати форми її організації та співпраці з третіми особами;
- невтручання держави – передбачена норма про неприйнятність прямого чи опосередкованого примусу юридичних осіб до набуття статусу резидента Дія City;
- презумпція правомірності діяльності резидентів;
- стабільність – термін, упродовж якого держава гарантує ІТ-індустрії незмінність умов Дія City, збільшений до 25 років;
- формальний характер процедури набуття статусу резидента.
Коли надання поворотної допомоги юрособами-«єдинниками» призведе до втрати реєстрації?
Податківці з Офісу великих платників зазначили, що не можуть бути платниками єдиного податку третьої групи суб’єкти господарювання, які здійснюють, зокрема, діяльність у сфері фінансового посередництва, крім діяльності у сфері страхування, яка здійснюється страховими агентами, визначеними Законом «Про страхування», сюрвейєрами, аварійними комісарами та аджастерами, визначеними розд. III ПКУ.
Саме тому діяльність юридичної особи – платника єдиного податку третьої групи з надання безповоротної та поворотної фінансової допомоги іншим юридичним особам на постійній основі може розглядатися як фінансове посередництво.
***
Наразі це все.
Більше новин на тему єдиного податку ви завжди знайдете тут, а консультацій – тут.
До зустрічі!
Ваш «Дебет-Кредит»