• Посилання скопійовано

«Єдиний податок» №07 (99.) | 17.05.2022 р.

Дев’яносто дев'ятий загалом (сьомий у 2022 році та четвертий під час війни) лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена виключно спрощеній системі оподаткування

«Єдиний податок» №07 (99.) | 17.05.2022 р.

Це – вже дев’яносто дев'ятий загалом (сьомий у 2022 році та четвертий під час війни) лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена виключно спрощеній системі оподаткування. З моменту написання попереднього листа минуло три тижні, тож нам є про що розповісти. А саме:

 

  • розповімо про появу нової декларації для спецгрупи зі ставкою 2%;
  • наведемо нові подробиці щодо застосування спецставки ЄП та наслідків з податку на прибуток у разі відмови;
  • зазначимо, як відмовитися від застосування спецгрупи ЄП;
  • проінформуємо, що нардепи пропонують чергові зміни до ПКУ для зменшення навантаження на бізнес під час війни;
  • зауважимо, що з'явилися нові формати для звітування зі спецгрупи ЄП.

Гарного вам читання!

***

Нардепи пропонують чергові зміни до ПКУ для зменшення навантаження на бізнес під час війни
13 травня у ВРУ зареєстровано законопроєкт №7374  «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо зменшення навантаження на бізнес в умовах воєнного стану». Його авторами є Я. Железняк та ін. нардепи. Зокрема, пропонується:

 1. Тимчасово, на період дії воєнного, надзвичайного стану на території України та протягом шести місяців після його припинення або скасування дозволяється ввезення в режимі імпорту та продаж на території України суб’єктами господарювання підакцизних товарів, маркованих марками акцизного податку, придбання яких та вивезення в режимі тимчасового вивезення було здійснено іншими суб’єктами господарювання, які перейшли на сплату єдиного податку 2%.

2. За товарами/послугами, необоротними активами, придбаними платником єдиного податку третьої групи у платників ПДВ в період застосування особливостей оподаткування на період воєнного стану, не реалізованими на дату повернення на загальну систему оподаткування, податкові зобов’язання нараховувати відповідно до ст. 187 ПКУ.

 

Як відмовитися від застосування спецгрупи ЄП?
За роз’ясненням ДПС, платник податку має право самостійно відмовитися від використання спецгрупи з першого дня місяця, наступного за місяцем, у якому прийнято таке рішення.

Таким чином, заява про відмову повинна бути подана до першого дня місяця, наступного за місяцем, у якому прийнято таке рішення.

Наприклад, у разі прийняття рішення про відмову від реєстрації платником єдиного податку третьої групи за ставкою 2% з 01.06.2022 р., заява про відмову повинна бути подана до контролюючого органу не пізніше 31.05.2022 р.

 

З 6 травня діє форма декларації для спецгрупи ЄП
Нагадаємо, що форма  декларації платника єдиного податку третьої групи зі ставкою 2 відсотки доходу затверджена наказом Мінфіну від 26.04.2022 р. № 124. Цей наказ набрав чинності з 6 травня.

Звертаємо увагу, що платники єдиного податку третьої групи зі ставкою 2 відсотки доходу зобов’язані подати до ДПС декларацію платника єдиного податку у строки, встановлені для місячного податкового (звітного) періоду.

Граничний термін подання податкової декларації платника єдиного податку третьої групи з особливостями оподаткування за квітень припадає на 20 травня 2022 року. Про це ми писали тут, а детальний аналіз наводили ось тут.

 

 Декларація для спецгрупи ЄП за ставкою 2% – вже в «Єдиному вікні»
12 травня ДПС додано нові документи в «Єдине вікно подання звітності»:

  • F/J 0103201 - Податкова декларація платника єдиного податку третьої групи на період дії воєнного, надзвичайного стану в Україні;
     
  • F/J 0132101 - Додаток 1 до податкової декларації платника єдиного податку третьої групи на період дії воєнного, надзвичайного стану в Україні «Розрахунок загального мінімального податкового зобов’язання за податковий (звітний) рік»;
     
  • F0132201 - Додаток 2 до податкової декларації платника єдиного податку третьої групи на період дії воєнного, надзвичайного стану в Україні «Відомості про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску».

 

Застосування спецставки ЄП та наслідки з податку на прибуток у разі відмови: нові подробиці від ДПС 
За інформацією ДПС, для платників єдиного податку, які протягом календарного року застосовували спрощену систему оподаткування зі сплатою єдиного податку за ставкою 2 відсотки, наприклад, у другому та третьому кварталах, і  з четвертого кварталу переходять на загальну систему оподаткування, звітним податковим періодом є календарний рік, який для них починається з початку такого календарного року та закінчується 31 грудня такого року.

Витрати, визнані такими платниками у складі фінансового результату до оподаткування, за періоди перебування на сплаті єдиного податку за ставкою 2 відсотки, не враховуються при визначенні об’єкта оподаткування податком на прибуток за звітний період – рік.

При цьому фінансовий результат до оподаткування податкового звітного періоду збільшується на суму доходу, отриманого як оплата у періоді перебування на загальній системі оподаткування за товари роботи, послуги, відвантажені (надані) під час перебування на спрощеній системі оподаткування (пункт 41 підрозділу 4 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу) незалежно від того, чи застосовує платник податку на прибуток коригувальні різниці чи ні.

***

І наразі це все.
Більше новин на тему єдиного податку ви завжди знайдете тут, а консультацій – тут.

До зустрічі!
Ваш «Дебет-Кредит»

Автор: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Тематичні розсилки/Єдиний податок

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Єдиний податок»