• Посилання скопійовано

«Єдиний податок» №08 (100) | 01.06.2022 р.

Сотий загалом (восьмий у 2022 році та п'ятий під час війни) лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена виключно спрощеній системі оподаткування

«Єдиний податок» №08 (100) | 01.06.2022 р.

Це – вже сотий загалом (восьмий у 2022 році та пʼятий під час війни) лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена виключно спрощеній системі оподаткування. З моменту написання попереднього листа минуло два тижні, тож нам є про що розповісти. А саме:

 

  • дізнаємося, в який строк «єдинникам» зі спецгрупи слід зареєструвати ПН та РК за час війни;
  • зʼясуємо, чи оподатковується ставкою 15% дохід, отриманий на спецгрупі понад граничну суму для ІІ або ІІІ груп;
  • розповімо, як розраховується дохід у разі переходу на спецгрупу ЄП посеред місяця;
  • наголосимо, коли слід подавати декларацію зі спецгрупи ЄП разом з додатком 2;
  • розкажемо, хто з фізосіб-«єдинників» при торгівлі в селах має вести товарний облік.

Гарного вам читання!

 

***

В який строк «єдинникам» зі спецгрупи слід зареєструвати ПН та РК за час війни?
Податківці у підкатегорії 101.16 «ЗІР» зазначили, що платників ЄП третьої групи за ставкою 2% звільняють від відповідальності за несвоєчасне виконання податкових обов’язків, граничний строк виконання яких припадає на період, починаючи з 24 лютого 2022 року до дня їх переходу на застосування особливостей оподаткування ЄП третьої групи за ставкою 2%.

Умова – свої податкові обов’язки щодо реєстрації ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних, подання звітності, сплати податків і зборів вони мають виконати протягом 60 календарних днів із дня переходу на систему оподаткування, на якій вони перебували до обрання особливостей оподаткування ЄП за ставкою 2%.

 

Хто з фізосіб-«єдинників» при торгівлі в селах має вести товарний облік?
ДПС підкреслила, що зі системного аналізу положень законодавства та прийнятих на їх підставі підзаконних актів фізособи-підприємці, які є платниками єдиного податку ІІ – IV груп та які на території села, селища здійснюють продаж технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, а також лікарських засобів та виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння, зобов’язані вести облік товарних запасів.

 

ФОП на спецгрупі отримав дохід понад граничну суму для ІІ або ІІІ груп: чи буде застосована ставка ЄП 15%?
ДПС зауважила, що дохід, отриманий ФОПом - платником єдиного податку третьої групи під час використання спецгрупи ЄП, оподатковується виключно за ставкою єдиного податку у розмірі 2% доходу, визначеного відповідно до ст. 292 ПКУ.

Тобто ставка у розмірі 15%, яка визначена п. 293.8 ПКУ, до вказаного доходу не застосовується.

 

Як розраховується дохід у разі переходу на спецгрупу ЄП посеред місяця?
Суб’єкт господарювання вважається платником єдиного податку третьої групи з особливостями, встановленими п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ ПКУ, зокрема, з наступного робочого дня після подання такої заяви – у разі подання заяви починаючи з 1 квітня 2022 року.

Отже, ФОП - платник єдиного податку, який подав заяву щодо переходу на спецгрупу ЄП в середині місяця після 1 квітня 2022 року, обраховує місячний дохід з метою його оподаткування за ставкою 2%., починаючи з наступного робочого дня після подання такої заяви. Про це ми писали ось тут.

 

Коли слід подавати декларацію зі спецгрупи ЄП разом з додатком 2?
Подання декларації, яка містить в своєму складі Додаток 2 за податковий період, відмінний від грудня звітного року, допускається у разі:

  • призначення пенсії;
  • призначення матеріального забезпечення, страхових виплат;
  • державної реєстрації припинення підприємницької діяльності.

У такому випадку платник єдиного податку 2% зобов'язаний заповнити такі додаткові відмітки в декларації та Додатку 2:

  • у кінцевій частині декларації, а саме в частині Додаток 2 «Відомості про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску» подається поза межами звітного (податкового) періоду для призначення пенсії/матеріального забезпечення, страхових виплат» та в Додатку 2 в одному із полів розділу 5 «Тип форми», – у разі необхідності призначення пенсії або матеріального забезпечення, страхових виплат у вказаний період;
     
  • в Додатку 2 в розділі 6 – у разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності у вказаний період.

Про це читайте в нашій новині за посиланням.

 

***

Наразі це все.
Більше новин на тему єдиного податку ви завжди знайдете тут, а консультацій – тут.

До зустрічі!
Ваш «Дебет-Кредит»

Автор: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Тематичні розсилки/Єдиний податок

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Єдиний податок»