Важливі теми
  • Посилання скопійовано

«Єдиний податок» №10 (102) | 06.07.2022 р.

Сто другий лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», присвячений виключно спрощеній системі оподаткування

«Єдиний податок» №10 (102) | 06.07.2022 р.

Це – вже сто другий загалом (десятий  у 2022 році та сьомий під час війни) лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена виключно спрощеній системі оподаткування. З моменту написання попереднього листа минуло два тижні, тож нам є про що розповісти.  А саме:

 

  • роз’яснимо, чи може юрособа на спецгрупі ЄП надавати та отримувати благодійну допомогу;
  • дізнаємося, чи може неприбуткова організація обрати спецгрупу ЄП на час війни;
  • зʼясуємо, чи включається до доходу «єдинника» на спецгрупі сума отриманої поворотної/безповоротної фіндопомоги;
  • проінформуємо, за яких обставин не буде штрафу у разі втрати книги обліку доходів під час війни;
  • визначимося, чи можна стати «єдинником» ІІІ групи при видобуванні підземних вод.

Гарного вам читання!

***

 

Чи може юрособа на спецгрупі ЄП надавати та отримувати благодійну допомогу?
Податківці з Офісу великих платників зазначили, що відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 1 Закону №5073 отримувачами (бенефіціарами) благодійної допомоги можуть бути фізична особа, неприбуткова організація або територіальна громада, а також юридичні особи для досягнення цілей, передбачених цим Законом.

Статтею 13 Закону №5073 передбачено що благодійна організація може бути створена як благодійне товариство, благодійна установа чи благодійний фонд з урахуванням особливостей, визначених Законом №5073 та іншими законами України. Тож, аби займатися благодійництвом, треба дотримуватися вищенаведених умов.

Окремо податківці підкреслили, що п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ не встановлено обмежень для юридичних осіб - платників єдиного податку з особливостями оподаткування на період воєнного стану в Україні щодо надання та отримання благодійної допомоги для досягнення цілей, передбачених Законом №5073. Тож спецгрупа ЄП може займатися благодійництвом.

 

Чи може неприбуткова організація обрати спецгрупу ЄП на час війни?
Податківці на підставі відповідних норм ПКУ зауважили, що юридична особа, яка внесена до Реєстру неприбуткових установ та організацій, може обрати третю групу платника єдиного податку, який використовує особливості оподаткування на період дії воєнного стану в Україні, за умови виключення її з Реєстру та у разі дотримання вимог, встановлених п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ.

 

Чи включається до доходу «єдинника» на спецгрупі сума отриманої поворотної/безповоротної фіндопомоги?
Відповідно до пп. 9.4  п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ дохід платників єдиного податку третьої групи, які використовують особливості, встановлені цим пунктом, визначаються відповідно до вимог ст. 292 ПКУ.

А п. 292.11 ПКУ встановлено, що до складу доходу, визначеного ст. 292 ПКУ, не включаються, зокрема, суми фінансової допомоги, наданої на поворотній основі, отриманої та поверненої протягом 12 календарних місяців з дня її отримання, та суми кредитів.

Таким чином, до доходу юридичної особи – платника єдиного податку, який обрав особливе оподаткування на період воєнного стану в Україні, включається:

  • сума отриманої безповоротної допомоги;
  • сума поворотної допомоги, яка залишиться неповернутою протягом 12 календарних місяців з дня її отримання.

Про це все ми зазначали тут.

 

Чи можна стати «єдинником» ІІІ групи при видобуванні підземних вод?
Тернопільські податківці вказали, що юридична особа, яка є власником свердловини та має спеціальний дозвіл на користування надрами (видобуток підземної води), не може бути платником єдиного податку третьої групи зі ставкою 3 або 5 відсотків, у тому числі і при наданні свердловини в оренду іншим особам.

При цьому суб’єкти господарювання, які здійснюють видобування підземних та поверхневих вод з метою надання послуг централізованого водопостачання та водовідведення, можуть зареєструватися платниками спецгрупи ЄП на час війни.

 

Втратили книгу обліку доходів через бойові дії: чи буде штраф?
Податківці вказали, що оскільки підставами неможливості пред’явлення книги фізособою-«єдинником» може бути її втрата (знищення чи зіпсуття) або знаходження її на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії, та на територіях, тимчасово окупованих, то положення ст. 44 ПКУ буде застосовуватися з урахуванням пп. 69.28 підрозд. 10 розд. XX ПКУ. Тобто у разі подання ФОПом повідомлення про втрату книги обліку доходів він не підлягає перевірці ДПС щодо зазначених у повідомленні періодів, у тому числі після завершення дії воєнного стану. Тож у такому разі штрафу не буде.

Водночас, якщо втрата книги не пов’язана з проведенням на територіях бойових дій або тимчасовою окупацією територій збройними формуваннями Російської Федерації, то фізособа-«єдинник» буде мати штраф за таку втрату.

 

***

Наразі це все.
Більше новин на тему єдиного податку ви завжди знайдете тут, а консультацій – тут.

До зустрічі!
Ваш «Дебет-Кредит»

Автор: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Тематичні розсилки/Єдиний податок

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Єдиний податок»