Це – вже п'ятдесят пʼятий (перший цього року та восьмий під час війни) лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена виключно зовнішньоекономічній діяльності. У ньому ми пишемо про те, що цікавого та корисного сталося у сфері ЗЕД за майже два місяці. А саме:
- розкажемо, експорт та імпорт яких товарів буде ліцензуватися у 2023 році;
- наведемо нюанси пільгового розмитнення електрогенераторних установок;
- зазначимо, що Мінфін вніс зміни до митних класифікаторів;
- зʼясуємо, як заповнювати ПН через набрання чинності нового Митного тарифу;
- проінформуємо, що з 3 січня діють пільги на імпорт генераторів й зберігання пального до 2 т для них без ліцензій.
Гарного вам читання!
***
Експорт та імпорт яких товарів буде ліцензуватися у 2023 році?
Кабмін постановою від 27.12.2022 р. №1466 затвердив переліки товарів, експорт та імпорт яких підлягає ліцензуванню, та квот на 2023 рік. А саме:
1) обсяги квот товарів, експорт яких підлягає ліцензуванню;
2) перелік контрольованих речовин (озоноруйнівних речовин та фторованих парникових газів), експорт та імпорт яких підлягає ліцензуванню;
3) перелік товарів та обладнання, що можуть містити контрольовані речовини (озоноруйнівні речовини та фторовані парникові гази), експорт та імпорт яких підлягає ліцензуванню (крім товарів та обладнання, що перевозяться у контейнерах з особистими речами);
4) перелік товарів, імпорт яких з Республіки Північна Македонія підлягає ліцензуванню в рамках тарифної квоти відповідно до положень Угоди про вільну торгівлю між Україною та Республікою Македонія від 18 січня 2001 р.;
5) перелік товарів, експорт яких підлягає ліцензуванню.
Про це докладніше читайте тут.
З 3 січня діють пільги щодо імпорту генераторів й зберігання пального до 2 тис. л для них без ліцензій
29 грудня Закони №2836 та №2837 були підписані Президентом, а 31 грудня їх опубліковано у «Голосі України». Тож вони запрацювали з 3 січня 2023 року. Згідно з ними:
- ввезення генераторів, іншого обладнення, Starlink буде без мита та ПДВ. У тому числі фізичними особами;
- таке звільнення розповсюджуватиметься і на поштові та експрес-відправлення;
- зберігати пальне можна без ліцензії. Правда, до 2000 літрів, а все що більше треба буде повідомити по декларативному принципу податкову.
Тимчасово, на період дії воєнного стану на території України та протягом 30 днів з дня його припинення або скасування, для цілей оподаткування акцизом не вважаються стаціонарними джерелами забруднення електрогенераторні установки, що класифікуються за кодом 8502 згідно з УКТ ЗЕД.
Про це все ми докладно розповіли ось тут.
З 1 січня при складанні ПН слід використовувати нові коди УКТ ЗЕД
Закон України від 19.10.2022 р. №2697-ІХ «Про митний тариф України» набрав чинності з 1 січня 2023 року.
Для недопущення неоднозначного трактування норм ПКУ ДПС підготувала відповідний лист від 23.12.2022 р. №17828/7/99-00-21-03-02-07 щодо застосування нових кодів.
У ньому надано інформацію щодо зазначення у податкові накладній/розрахунку коригування до податкової накладної такого обов’язкового реквізиту як код товару згідно з УКТ ЗЕД.
Зокрема, у разі складання ПН на постачання товарів, придбаних до 31 грудня 2022 року включно, слід застосовувати «старі» коди УКТ ЗЕД, а от при складанні ПН на придбані товари або імпортовані з 1 січня 2023 року – нові коди. Про це ми писали тут.
Нюанси пільгового розмитнення електрогенераторних установок
Декларування електрогенераторних установок може здійснюватися шляхом подання попередньої митної декларації. Відповідно до ч. 5 ст. 259 МКУ рішення про випуск товарі, відповідно до заявленого митного режиму без пред’явлення їх митному органу за попередньою митною декларацією, яка містить всю необхідну для цього інформацію, приймається митним органом, яким оформлена така попередня митна декларація, на основі результатів аналізу ризиків у строк не більше чотирьох робочих годин з моменту пропуску цих товарів, через митний кордон України.
Товари, які були звільнені від оподаткування ввізним митом під час ввезення на митну територію України, мають бути передані отримувачам не пізніше 45 календарних днів з дня завершення митного оформлення таких товарів, а в разі після завершення їх митного оформлення здійснювалося на території України підтверджене документально технічне обслуговування та/або ремонт – не пізніше 90 календарних днів з дня завершення їх митного оформлення.
Про це ми зазначали ось тут.
Мінфін вніс зміни до митних класифікаторів
Мінфін наказом від 29.12.2022 р. №474 вніс зміни до:
- Класифікатора типів декларацій,
- Класифікатора особливостей переміщення товарів через митний кордон України,
- Класифікатора документів, сертифікатів, дозволів та додаткової інформації,
- Класифікатора митних формальностей, що можуть бути визначені за результатами застосування системи управління ризиками,
- Класифікатора результатів виконання митних формальностей, що можуть бути визначені за результатами застосування системи управління ризиками,
- Класифікатора причин незавершення митного оформлення
Крім того, Наказом Мінфіну від 30.12.2022 р. №482 затверджено зміни до:
- Класифікатора особливостей переміщення товарів через митний кордон України;
- Класифікатора звільнень від сплати митних платежів при ввезенні товарів на митну територію України;
- Класифікатора документів, сертифікатів, дозволів та додаткової інформації;
- Класифікатора видів надходжень бюджету, що контролюються митними органами.
Про це все читайте у нашій новині.
***
Наразі це все.
Більше новин на тему зовнішньоекономічної діяльності ви знайдете тут, а консультацій – ось тут.
До зустрічі!
Ваш «Дебет-Кредит»