Проектом постанови КМУ "Про внесення змін до Порядку проведення індексації грошових доходів населення" пропонується уточнити норми щодо:
Індексації аліментів, визначених судом у твердій грошовій сумі
Індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані в гривнях на території України, які не мають разового характеру, зокрема, розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі.
Індексація таких аліментів проводиться за рахунок коштів платника аліментів.
Індексація розміру аліментів, визначеного судом у твердій грошовій сумі, проводиться підприємствами, установами, організаціями та фізособами-підприємцями, які проводять відповідні нарахування аліментів з доходу платника аліментів.
Здійснюватиметься така індексація на підставі розрахунку, зробленого державним виконавцем.
Обчислення ІСЦ для проведення індексації розміру аліментів здійснюється з місяця, в якому призначено аліменти.
Для аліментів, що призначались до червня 2016 року, обчислення ІСЦ для проведення індексації здійснюється з дня набуття чинності Законом №1368. При цьому розмір аліментів разом із сумою індексації не повинен перевищувати 50% грошового доходу платника аліментів.
Індексації щомісячних страхових виплат
Якщо потерпілий внаслідок нещасного випадку на виробництві одночасно із щомісячною страховою виплатою отримує ще й стипендію, то насамперед індексується стипендія.
Індексація щомісячної страхової виплати проводиться на підставі довідки з місця навчання, у якій зазначається розмір стипендії, проіндексована її сума і сума індексації. На піставі цієї довідки прводиться індексація щомісячної страхової виплати у межах суми, що не перевищує прожитковий мінімум для працездатних осіб (на сьогодні це 1450 грн) з урахуванням отриманої стипендії.
Пенсіонерам та потерпілим внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання (членам їх сімей), які проживають за межами України, індексація пенсії та щомісячних страхових виплат не проводиться.