• Посилання скопійовано

Уряд підкоригує порядок індексації доходів

Оприлюднено проект постанови КМУ про внесення змін до Порядку індексації доходів населення. Зміни стосуються індексації аліментів та страхових виплат

Уряд підкоригує порядок індексації доходів

Проектом постанови КМУ "Про внесення змін до Порядку проведення індексації грошових доходів населення" пропонується уточнити норми щодо:

 

Індексації аліментів, визначених судом у твердій грошовій сумі

Індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані в гривнях на території України, які не мають разового характеру, зокрема, розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі.

Індексація таких аліментів проводиться за рахунок коштів платника аліментів. 

Індексація розміру аліментів, визначеного судом у твердій грошовій сумі, проводиться підприємствами, установами, організаціями та фізособами-підприємцями, які проводять відповідні нарахування аліментів з доходу платника аліментів.

Здійснюватиметься така індексація на підставі розрахунку, зробленого державним виконавцем.

Обчислення ІСЦ для проведення індексації розміру аліментів здійснюється з місяця, в якому призначено аліменти.

Для аліментів, що призначались до червня 2016 року, обчислення ІСЦ для проведення індексації здійснюється з дня набуття чинності Законом №1368. При цьому розмір аліментів разом із сумою індексації не повинен перевищувати 50% грошового доходу платника аліментів.

 

Індексації щомісячних страхових виплат

Якщо потерпілий внаслідок нещасного випадку на виробництві одночасно із щомісячною страховою виплатою отримує ще й стипендію, то насамперед індексується стипендія.

Індексація щомісячної страхової виплати проводиться на підставі довідки з місця навчання, у якій зазначається розмір стипендії, проіндексована її сума і сума індексації. На піставі цієї довідки прводиться індексація  щомісячної страхової виплати у межах суми, що не перевищує прожитковий мінімум для працездатних осіб (на сьогодні це 1450 грн) з урахуванням отриманої стипендії.

Пенсіонерам та потерпілим внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання (членам їх сімей), які проживають за межами України, індексація пенсії та щомісячних страхових виплат не проводиться.

Автор: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Оплата праці

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Оплата праці»

  • Як зросте заробітна плата моряків з 2026 року?
    Міжнародна організація праці завершила останній раунд переговорів щодо мінімальної ставки заробітної плати для позиції Able Seaman на засіданні Підкомітету із заробітної плати моряків Об'єднаної морської комісії
    25.04.202529
  • Чи планують підвищити МЗП у 2026 році: прогноз від НБУ
    НБУ в оновленому макропрогнозі допускає підвищення мінімальної зарплати вже наступного року: МПЗ у 2026 році зросте з 8000 грн до 8370 грн, а у 2027 році - до 8950 грн
    25.04.20251 485
  • Нараховуємо відпусткові у 2025 році: практичні приклади
    Нагадаємо основні правила нарахування відпусткових у 2025 році. Як бути, якщо працівник тривалий період перебував у безоплатній відпустці? Або отримував премії за попередні місяці?
    18.04.20251 1861
  • Порядок розрахунку середньої зарплати для лікарняних та декретних оновлять!
    Згідно з проєктом змін до Порядку №1266, для розрахунку страхових виплат для добровільно застрахованих осіб використовуватимуться календарні місяці (календарні дні) дії договору про добровільну участь перед настанням страхового випадку, за які сплачено ЄСВ
    16.04.20254 108
  • Скорочення штату: як провести правильно?
    Роботодавець повинен обґрунтувати необхідність скорочення штату та звільнення працівників, скласти та затвердити новий штатний розпис, в якому не буде посад, що скорочуються, врахувати переважне право на залишення працівника на роботі
    10.04.2025118