Вінницьке обласне відділення ФСС з ТВП звертає увагу, що перебування у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами – це право жінки, а не її обов’язок. А отже, вона має право йти у відпустку пізніше дати її початку, зазначеної в листку непрацездатності.
Якщо працівниця не скористалася своїм правом на відпустку у зв'язку з вагітністю та пологами, продовжувала працювати і отримувати заробітну плату, роботодавець повинен виплатити таку допомогу лише за дні її фактичного перебування у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами. А за період, коли жінка працювала, їй буде виплачена заробітна плата.
Фахівці Фонду це пояснюють тим, що чинним законодавством не передбачено одночасної виплати заробітної плати і допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами за один і той же період.
При цьому, у ФСС з ТВП зауважують, що розрахунковим періодом для обчислення середньої заробітної плати для розрахунку у зв'язку з вагітністю та пологами є 12 календарних місяців перебування у трудових відносинах (з першого до першого числа) за останнім основним місцем роботи застрахованої особи, що передують місяцю, в якому настав страховий випадок, а не 12 календарних місяців перед фактичним перебуванням у даній відпустці.