У зв'язку із останніми змінами, внесеними до розділу V Податкового кодексу України, форма податкової накладної та Порядок її заповнення потребували змін. Отже податківці розробили та оприлюднили на своєму сайті проект Наказу, яким пропонують затвердити:
- нову форму податкової накладної;
- Порядок заповнення податкової накладної.
Згідно з п. 2 оноволеного Порядку податкова накладна та додатки до неї складаються та надаються за вибором покупця (отримувача) в один з таких способів:
а) у паперовому вигляді. В такому випадку вона заповнюється за встановленою формою шляхом:
- або видруковування такої форми з подальшим заповненням її платником податку на додану вартість розбірливим почерком ручкою з чорнилом (пастою) синього або чорного кольору без підчисток і виправлень тексту та цифрових даних;
- або заповнення її в електронному вигляді з подальшим видруковуванням. Друкована податкова накладна може бути як з клітинками, так і без них;
б) в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та умови реєстрації податкової накладної у Єдиному реєстрі податкових накладних.
Усі графи податкової накладної, що мають вартісні показники, заповнюються в гривнях з копійками.
Відповідно в оновленій податковій накладній змінено реквізит (у верхній лівій частині ПН), де відмічається обрана форму виписки накладної (паперова чи електронна), статус реєстрації в ЄРПН та факт залишення копії накладних в продавця.
По-новому виглядає тепер і реквізит "Порядковий номер" податкової накладної. Він повинен містити лише числові значення (не повинен містити літер чи інших символів) та складатися з трьох частин:
1) до знаків дробу проставляється порядковий номер;
2) між знаками дробу проставляється код виду діяльності, що передбачає спеціальний режим оподаткування. Якщо платник податку перебуває на загальному режимі оподаткування, то код діяльності не заповнюється;
3) після знаків дробу проставляється числовий номер філії чи структурного підрозділу.