• Посилання скопійовано

Якщо покупець вже неплатник ПДВ: розрахунок коригування скласти можна, але зареєструвати у ЄРПН не вдасться

Податківці у новому листі розглянули проблему реєстрації розрахунку коригування до податкової накладної у ЄРПН, якщо на дату його реєстрації покупець уже не є платником ПДВ

Якщо покупець вже неплатник ПДВ: розрахунок коригування скласти можна, але зареєструвати у ЄРПН не вдасться

Нагадаємо, що раніше податківці налогошували (наприклад, у листі від 08.04.2016 р. №7920/6/99-99-19-03-02-15): якщо після здійснення операції з постачання товарів/послуг покупець таких товарів/послуг втрачає статус платника ПДВ, така особа втрачає право на коригування податкового кредиту, сформованого в період його реєстрації платником податку, а отже відсутні підстави для складання розрахунку коригування на такого покупця. Докладніше>>

У новому листі від 24.05.2016 р. №11323/6/99-99-15-03-02-15 податківці доводять протилежне. На їхню думку, з метою виправлення допущеної помилки постачальник має право скласти розрахунок коригування до помилково складеної податкової накладної, а от реєструвати його в ЄРПН покупець вже не зможе.

Тож виходить, що право постачальника скласти РК у такій ситуації все одно не призведе до можливості відкоригувати податкові зобов’язання з ПДВ на підставі такого РК. Це призводить до неможливості зменшити такі податкові зобов’язання.

Але у листі №11323/6/99-99-15-03-02-15  не розглянуто ситуацію, коли постачальнику потрібно збільшити податкові зобов’язання з ПДВ.

Зазначимо, що у такому разі реалізувати цей обов’язок доведеться шляхом складання не розрахунку коригування, а окремої податкової накладної.

Це було враховано при затвердженні порядку складання останньої форми податкової накладної, але такі вимоги висувалися і в минулих роках. Наприклад, у листі від 07.10.2015 р. №23580/5/99-99-19-03-02-16 ДФСУ наполягала: якщо після анулювання реєстрації покупця як платника ПДВ відбувається збільшення суми компенсації вартості поставлених товарів/послуг, то постачальник таких товарів/послуг на дату такого збільшення складає нову податкову накладну на суму такого збільшення, в якій у графі "Код отримувача" проставляє умовний ІПН покупця, в графі "Особа (платник податку) - продавець" зазначається "Неплатник".

Зараз правила складання такої ПН встановлено нормами Порядку №1307. Так, постачальнику потрібно скласти ПН з типом причини «01», оскільки така ПН залишається у постачальника. Особливості складання такої ПН встановлено п. 13 Порядку № 1307. 

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ПДВ»