• Посилання скопійовано

Придбання житла доведеться узгоджувати з Податковою

З 7 березня 2012 р. купівлю нерухомості доведеться узгоджувати з податковою службою.

Про це повідомляє "Реальна економіка", посилаючись на наказ Міністерства юстиції, щодо "Порядку вчинення нотаріальних дій українськими нотаріусами".

Саме з цього часу будь-яка операція з купівлі-продажу майна, яка в завіренні нотаріусу, зажадає додатково ще й "освячення" угоди податківцями.

"Договори про відчуження або заставу нерухомого та рухомого майна засвідчуються нотаріусом за умови письмової згоди відповідного податкового органу", - йдеться в документі Мін’юсту.

"Така неузгодженість паралізує роботу нотаріусів щодо оформлення угод купівлі-продажу на невизначений час, - говорить директор юридичної консалтингової групи Олександр Степанов.

За його словами, в цій окремій нормі, яка передбачає, по суті, дозвіл Податкової на операцію з відчуження майна, занадто багато протиріч і неточностей. По-перше - невідомо, хто саме повинен отримувати узгодження з податковою: покупець, продавець або нотаріус?

По-друге - незрозуміло, що вкладається в поняття "відповідний податковий орган". Це орган за місцем реєстрації покупця, продавця, нотаріуса, або може майна?

На ці питання поки немає відповідей, як немає відповідей і на те, як ці відносини будуть регламентуватися і на підставі яких відомостей Податкова може відмовити в проведенні операції.

Нарешті, зазначає Степанов, відповідні нововведення обмежують конституційні права людини і, звичайно, підлягають оскарженню.

"Будь-яка особа, яка вважає, що порушуються її права на розпорядження майном, може звернутися до адміністративного суду і, напевно, доб’ється скасування наказу Мін’юсту", - вважає юрист.

З ним погоджуються й інші його колеги. Хоча, на думку адвоката юридичної фірми Наталії Доценко-Білоус, якщо на документ дивитися з іншого боку, він, безумовно, сприяє прозорості ринку. У міжнародній практиці, за її словами, такі заходи більш стримано сприймають і не вважають це наступом на свободи людини.

Це вже не перша спроба законодавців відслідковувати доходи громадян. В середині 2010 року були внесені зміни в закон про запобігання та протидію легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом, які зобов’язують фіксувати у фінансовому моніторингу операції з нерухомістю.

Рубрика: Держрегулювання/Закони та підзаконні акти

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Закони та підзаконні акти»