• Посилання скопійовано

Ведення касової книги відокремленими підрозділами

Чи потрібно суб’єкту господарювання використовувати касову книгу у відокремленому підрозділі, якщо у ньому не проводяться виплати, пов’язані з оплатою праці та виробничими (господарськими) потребами?

Відповідно до пп. 2.6 глави 2 Положення №637 готівка, що надходить до кас, має своєчасно (у день її одержання) та у повній сумі оприбутковуватися.

Кожне підприємство (юрособа), що має касу, веде одну касову книгу для обліку операцій з готівкою у національній валюті (без урахування кас відокремлених підрозділів).

Відокремлені підрозділи підприємств, які провадять операції з приймання готівки за продану продукцію (товари, роботи, послуги) з оформленням прибуткового касового ордера, а також з видачі готівки на виплати, пов’язані з оплатою праці, виробничі (господарські) потреби, інші операції з оформленням видаткових касових ордерів і відомостей, ведуть касову книгу, що видається й оформляється підприємством-юрособою, до складу якого вони входять.

Відокремлені підрозділи підприємств, страхові агенти, брокери, розповсюджувачі лотерей, які здійснюють готівкові розрахунки із застосуванням РРО або розрахункових книжок та веденням КОРО, але не здійснюють операції з приймання (видачі) готівки за касовими ордерами, а також підприємці касові книги не ведуть (Положення №637).

Відповідно до п. 4.5 Порядку реєстрації РРО внесення чи видача готівки з місця проведення розрахунків мають реєструватися через РРО з використанням операцій «службове внесення» та «службова видача», якщо таке внесення чи видача не пов’язані з проведенням розрахункових операцій. Крім того, операція «службове внесення» використовується для реєстрації суми готівки, яка зберігається на місці проведення розрахунків на момент реєстрації першої розрахункової операції, що проводиться після виконання Z-звіту.

Не проводиться через РРО видача готівки, не пов’язана з проведенням розрахунків, якщо така видача здійснюється після виконання Z-звіту до реєстрації першої розрахункової операції та (або) до виконання операції «службове внесення».

Отже, відокремлений підрозділ підприємства торгівлі, громадського харчування та послуг за умови застосування РРО і відповідного відображення готівки у КОРО та непроведення операцій з приймання готівки за продану продукцію (товари, роботи, послуги) з оформленням прибуткового касового ордера, а також з видачі готівки на виплати, пов’язані з оплатою праці, виробничі (господарські) потреби, інші операції з оформленням видаткових касових ордерів і відомостей, має право не вести касову книгу за місцем проведення готівкових розрахунків.

 

Рубрика: Оподаткування/Загальні положення

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Загальні положення»