• Посилання скопійовано

Як правильно виписати податкову накладну на аванс від покупця, якщо не відома номенклатура товару?

Як правильно виписати податкову накладну на аванс від покупця, якщо не відома номенклатура товару? Які санкції потягне за собою недотримання дати виписування накладної та першої події в одному податковому періоді? Це пов′язано зі специфікою діяльності нашого підприємства. Ми продаємо паливо (підакцизний товар) за паливними картками, с 01.01.12 всі наші ПН підлягають реєстрації в ЄР (відразу скажу, що їх буває понад 5000 на місяць). Аванс від покупця надходить на картку і списується у міру вибірки палива протягом місяця. ПН на аванс неможливо виписати правильно, бо не відомо, яке паливо потім заправить клієнт і за якою ціною. Чи можна виписати клієнту одну підсумкову ПН останнім числом місяця відповідно до видаткової накладної, а не датою авансу?

Відповідно до листа Державного департаменту автотранспорту від 25.02.2008 р. №563-04/09-14-08 вимоги щодо обігу, використання (видача водіям тощо) та зберігання паливних карток встановлюються договором на відпуск паливно-мастильних матеріалів (ПММ) за паливними картками між покупцем та продавцем. Використання паливної картки забезпечує можливість оптимального контролю за витратами пального, що реалізують за цими картками (у літрах чи гривнях), що дозволяється встановлювати умовами договору.

Паливна картка — це платіжна карта, яка використовується для ініціювання переказу коштів з рахунка платника з метою оплати вартості товарів. Таким чином, отримання коштів від покупця за допомогою паливної карти до фактичного відпуску палива є першою подією. На таку дату постачальник-платник ПДВ зобов’язаний виписати податкову накладну.

Для ситуації, що розглядається, пропонуємо зазначити у договорі номери паливних карт та відповідний їм вид палива. Тоді після отримання передплати у податковій накладній можна визначити вид палива, його вартість на дату передплати та розрахувати кількість.

Відповідно до п. 201.7 ст. 201 ПКУ податкова накладна виписується на кожну повну або часткову поставку товарів, а також на суму коштів, отриманих на розрахунковий рахунок як попередня оплата. Невиконання вищезазначеної норми розглядається як порушення ведення податкового обліку. Якщо таке порушення призведе до заниження податкових зобов’язань поточного податкового періоду, то до платника за результатами податкової перевірки можуть бути застосовані фінансові санкції, передбачені ст. 123 ПКУ, та адміністративні штрафи до посадових осіб (ст. 1631 КпАП).

 

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ПДВ»