АСЦК ІДД ДФС повідомляє, що 7 листопада 2018 року набирає чинності Закон України від 05 жовтня 2017 року №2155-VIII «Про електронні довірчі послуги» (далі – Закон).
Пунктом 2 статті 22 Закону встановлено, що ідентифікація фізичної особи, яка звернулася за отриманням послуги формування кваліфікованого сертифіката відкритого ключа, здійснюється за умови її особистої присутності за паспортом громадянина України або за іншими документами, які унеможливлюють виникнення будь-яких сумнівів щодо особи, відповідно до законодавства про Єдиний державний демографічний реєстр та про документи, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України чи спеціальний статус особи.
Таким чином, починаючи з 07.11.2018 отримати послуги з формування кваліфікованих сертифікатів відкритих ключів за довіреністю (в т.ч. посвідченою нотаріально) буде неможливо.
Від редакції: Податківці у роз'ясненні зупинилися на нормі ч. 2 ст. 22 Закону №2155. Але за ч. 3 ст. 22 Закону №2155 допускається ідентифікація фізичної особи кваліфікованим надавачем електронних довірчих послуг за ідентифікаційними даними, що містяться у раніше сформованому ним кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа, за умови чинності цього сертифіката.
Тож за необхідності продовження строку дії ключів ЕЦП краще за все це зробити зазделегідь, аби не відкривати нові ключі ЕЦП за новими правилами.
***
Читайте також:
- ФОП може отримати електронний цифровий підпис у будь-якому АЦСК.
- Коли сертифікати ЕЦП, отримані в АЦСК ІДД ДФС, можуть бути скасовані?
- Реєстрація в АЦСК ІДД ДФС через мережу Інтернет не проводиться.
- Змінився керівник, але ЕЦП не оновили: чим це загрожує?
- Як перевірити термін дії ключа ЕЦП? — алгоритм від ДФС.
- Як засвідчуються копії документів, які подаються до АЦСК ІДД ДФС?
- Заміна особи, яка має ЕЦП і право підпису за договором із ДФС.