Мінцифри нагадує, що транскордонний електронний підпис дозволить вести електронний документообіг не лише всередині країни, а й з іншими державами. Це означає, що громадяни та бізнес зможуть підписувати угоди та інші документи з іноземними компаніями електронно.
Як наразі відбувається обмін угодами між різними країнами?
Наприклад, одна сторона з України, а інша – з-за кордону. Одна сторона підписує угоду на папері та відправляє угоду через службу міжнародних перевезень. Або ж одна сторона подорожує до другої для особистого підписання документу. Такий процес займає від 2 днів.
Яку ж вигоду ми отримаємо?
Громадяни та бізнес зможуть заощаджувати на логістиці та економити час на підписанні документів. До того ж, отримають колосальну зручність сервісу та додаткові гарантії для захисту даних.
Окрім цього, українці зможуть користуватися електронною ідентифікацією в країнах, з якими відбудеться взаємне визнання електронних довірчих послуг, для отримання в тому числі публічних сервісів онлайн і навпаки.
Як це працює в інших країнах?
Транскордонний е-підпис вже запроваджений для засобів електронної ідентифікації в Німеччині, Італії, Естонії, Іспанії, Люксембурзі та Хорватії. Він є основою єдиного цифрового ринку ЄС. Єврокомісія оцінює потенційну щорічну вигоду від впровадження Єдиного цифрового ринку у розмірі 415 млрд євро!
Коли українці отримають таку можливість?
10 квітня Мінцифра отримала підтвердження від програми EU4Digital про те, що Україну було обрано серед країн Східного Партнерства ЄС для участі в пілотних проєктах для транскордонного електронного підпису.
В рамках пілоту ми співпрацюватимемо з Естонією та Молдовою в напрямку розробки технічного забезпечення та його тестування на реальних прикладах застосування е-підписів. Після закінчення пілоту буде розроблений план дій для досягнення взаємного визнання електронних довірчих послуг між країнами-учасниками.