• Посилання скопійовано

Порядок обміну електронними документами з контролюючими органами знову змінять

Порядок обміну електронними документами з контролюючими органами приведуть у відповідність до Закону №2801-ІХ, зокрема в частині термінів та їх визначень

Порядок обміну електронними документами з контролюючими органами знову змінять

12 січня ДПСУ оприлюднила проєкт наказу Мінфіну «Про затвердження змін до Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами» (завантажити).

Його розроблено з метою приведення положень у відповідність до Закону №2801-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення укладення угоди між Україною та Європейським Союзом про взаємне визнання кваліфікованих електронних довірчих послуг та імплементації законодавства Європейського Союзу у сфері електронної ідентифікації» (про нього ми писали раніше тут). Зокрема, в частині приведення термінів та їх визначень у відповідність до цього Закону.

Так, уточнено, що створення електронного документа завершується накладанням на нього кваліфікованого або удосконаленого електронного підпису та печатки (за наявності) підписувача (підписувачів).

У разі створення електронного документа з використанням більш як одного електронного підпису та/або більш як однієї електронної печатки його створення завершується накладанням електронного підпису або електронної печатки останнім підписувачем чи створювачем електронної печатки відповідно до технології створення такого електронного документа.

Автоматизована перевірка електронного документа, зокрема, включає:

  • підтвердження дійсності кваліфікованого або удосконаленого електронного підпису та печатки (за наявності), що базуються на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису та кваліфікованому сертифікаті електронної печатки за умов, встановлених Законом "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги";
  • перевірку обов'язковості та послідовності накладання на електронний документ кваліфікованого або удосконаленого електронного підпису та печатки (за наявності), що базуються на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису та кваліфікованому сертифікаті електронної печатки підписувачів у встановленому порядку.

Щодо порядку набуття статусу СЕД уточнено, що керівник зобов’язаний для надання кваліфікованого або удосконаленого електронного підпису на електронні документи при їх передачі до контролюючого органу використовувати особистий ключ, кваліфікований сертифікат якого надано керівником до контролюючого органу першим будь-яким електронним документом або повідомленням про надання інформації щодо кваліфікованого або удосконаленого електронного підпису.

Весь перелік змін можна переглянути за посиланням.

У разі затвердження цей наказ набере чинностіз 01 числа місяця, що настає за місяцем його офіційного опублікування. А поки що зауваження та пропозиції до проєкту наказу приймаються протягом місяця з дня його оприлюднення на поштову адресу розробника – 04655, Львівська площа, буд. 8, Державна податкова служба України, Департамент податкових сервісів, е-mail:  infotax@tax.gov.ua.

Автор: Волос Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Автоматизація

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Автоматизація»