• Посилання скопійовано

Бізнес просить владу вдосконалити роботу SAF-T UA

Бізнес наголосив на важливості прозорого і поетапного впровадження стандарту SAF-T UA, який є частиною цифрової трансформації податкової звітності в Україні. Представники звернули увагу на необхідність доопрацювання окремих технічних аспектів формату SAF-T UA

Бізнес просить владу вдосконалити роботу SAF-T UA

Провідні бізнес-асоціації України, серед яких Американська торговельна палата в Україні (Палата), Європейська Бізнес Асоціація (EBA), Незалежна асоціація банків України (НАБУ) та Форум провідних міжнародних фінансових установ (FLIFI), звернулися до відповідальних органів державної влади із закликом переглянути процес впровадження SAF-T UA – електронного формату подання розгорнутої інформації для податкового аудиту.

Наразі формат SAF-T UA призначений для автоматизації обміну податковими даними між компаніями – великими платниками податків та органами державної влади, що дозволить покращити контроль та ефективність адміністрування податків. Вже нині великі платники податків зобов'язані надавати файли за цим стандартом на запит податкових органів під час перевірок, й у Парламенті вже розглядаються законодавчі зміни, які мають на меті закріпити SAF-T UA як формат регулярної обов'язкової звітності.

У своєму спільному листі представники бізнес-спільноти наголосили на важливості прозорого та поетапного впровадження цього стандарту, який є частиною цифрової трансформації податкової звітності в Україні. Вони звернули увагу на необхідність доопрацювання окремих технічних аспектів формату SAF-T UA, щоб забезпечити його ефективне використання та зменшити навантаження на бізнес.

Банківський сектор, враховуючи свою специфіку, стикається з додатковими труднощами у впровадженні SAF-T UA. Вимоги щодо податкової звітності банків суттєво відрізняються від аналогічних вимог в інших галузях. Банки оперують великими масивами фінансових даних, які підпадають під спеціальні регуляторні стандарти і радикально відрізняються від даних в облікових системах підприємств інших секторів економіки. Це значно ускладнює адаптацію до єдиного формату SAF-T UA, розробленого з думкою переважно про діяльність з виробництва товарів та надання послуг нефінансового характеру, та вимагає значних ресурсів для узгодження із чинним банківським регулюванням.

Крім того, відсутність чітких роз'яснень щодо рівня деталізації фінансової інформації може спричинити правову невизначеність та ризики порушення банківської таємниці. Бізнес-асоціації закликають відповідальні органи державної влади врахувати ці особливості та розробити гнучкі механізми звітування для банківського сектору.

Бізнес-асоціації висунули низку пропозицій щодо впровадження SAF-T UA, зокрема:

  • надання детальних роз’яснень щодо вимог формату та обсягу даних;
  • визначення чітких строків та механізму для поступового запровадження та адаптації стандарту з метою уникнення надмірного навантаження і тиску на бізнес, у тому числі внесення відповідних змін до законодавства;
  • проведення належного тестування у співпраці з бізнес-спільнотою тощо.

Бізнес-спільнота очікує на конструктивний діалог та готова сприяти розробці ефективного механізму запровадження SAF-T UA в Україні.

Джерело: ACC

Рубрика: Облік та звітність/Автоматизація

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Автоматизація»

  • Бізнес просить владу вдосконалити роботу SAF-T UA
    Бізнес наголосив на важливості прозорого і поетапного впровадження стандарту SAF-T UA, який є частиною цифрової трансформації податкової звітності в Україні. Представники звернули увагу на необхідність доопрацювання окремих технічних аспектів формату SAF-T UA
    04.02.202599
  • Як сплатити штраф онлайн за допомогою кабінету Е-суду?
    Для сплати судового збору або штрафу онлайн через кабінет Електронного суду необхідно авторизуватися на сайті, вибрати виконавчий документ, в якому доступна кнопка «Сплатити»
    03.02.2025733
  • УВАГА! Масова розсилка фейкових листів про податкове відшкодування нібито від «Дії»
    Протягом останніх днів зафіксовано розповсюдження електронних листів, які надіслані нібито від «Дії», щодо можливості отримання щорічного податкового відшкодування. Листи містять посилання на фішингову сторінку, яка візуально імітує портал ID.GOV.UA
    03.02.20251 004
  • Нюанси використання або відмови від використання єдиного рахунку
    Платник має право повідомити про використання або відмову від використання єдиного рахунку один раз протягом календарного року. Використання розпочинається з робочого дня, що настає за днем подання повідомлення про використання єдиного рахунку
    29.01.202549
  • Як перевірити дійсність ЕЦП від ІДД ДПС?
    Перевірити дійсність КЕП, отриманого в КНЕДП ДПС України, можна на вебсайті надавача у розділі «Перевірка підписаних даних». Для цього потрібно завантажити зі свого носія підписаний файл та натиснути на кнопку «Перевірити»
    23.01.2025117