• Посилання скопійовано

Відображаємо у податковому обліку витрати на ліцензію

Як відобразити у податковому обліку вартість ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними виробами за 8000 грн, термін дії якої 1 рік: віднести на витрати чи амортизувати?

Відповідно до абз. «ж» пп. 138.10.6 ПКУ до складу інших витрат включаються витрати звичайної діяльності (крім фінансових витрат), не пов’язані безпосередньо з виробництвом та/або реалізацією товарів, виконанням робіт, наданням послуг, зокрема: витрати на придбання ліцензій та інших спеціальних дозволів (крім тих, вартість та строк використання яких відповідають ознакам, установленим для основних засобів розд. I ПКУ, та які підлягають амортизації у складі нематеріальних активів), виданих державними органами для провадження господарської діяльності, у т. ч. витрати на плату за реєстрацію підприємства в органах державної реєстрації, зокрема в органах місцевого самоврядування, їх виконавчих органах, у т. ч. витрати на придбання ліцензій та інших спеціальних дозволів на право здійснення за межами України вилову риби та морепродуктів, а також надання транспортних послуг.

Отже, ліцензії, видані державними органами для провадження господарської діяльності, вартістю понад 2500 грн зі строком дії понад рік, належать до 6-ї групи нематеріальних активів (право на ведення діяльності, використання економічних та інших привілеїв тощо) відповідно до пп. 145.1.1 ПКУ.

Враховуючи, що у цьому разі вартість ліцензії (8000 грн) більша від 2500 грн, а строк дії не перевищує 1 рік, то витрати на придбання такої ліцензії включаються до витрат звичайної діяльності, не пов’язаних безпосередньо з виробництвом та/або реалізацією товарів, виконанням робіт, наданням послуг, які є складовою інших витрат.

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Облік окремих операцій»

  • Увага! З 3 січня діє нова форма ТТН: опубліковано Наказ №1332
    Мінінфраструктури внесло зміни до Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні та виклало в новій редакції форму ТТН. Тож з дати набрання чинності потрібно буде використовувати новий документ. З 3 січня набрала чинності нова форма ТТН
    06.01.202554 30147
  • Автошини на підприємстві: бухгалтерський та податковий облік
    Чимало юросіб має на балансі автомобілі і періодично здійснює заміну автомобільних шин (як сезонну, так і через зношення). Розглянемо, як відображати автошини в бухгалтерському обліку і як операції з ними впливають на оподаткування
    03.01.2025535
  • Електронні перевірки: що це таке і кому вигідно їх замовляти?
    У цій статті розглянемо правила проведення електронних перевірок платників податків. Найцікавіше в них те, що такі перевірки проводяться за ініціативою того, кого перевірятимуть!
    27.12.2024765
  • Поворотна фіндопомога у запитаннях і відповідях
    Суб’єкт господарювання (юрособа чи ФОП) отримує чи надає поворотну фіндопомогу. Розглянемо нижче пов’язані з цим особливості обліку, оподаткування, оформлення тощо
    26.12.20241 086
  • Мінфін внесе зміни до НП(С)БО 1 та НП(С)БО 25
    Зокрема, пропонується привести термін «національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку» у відповідність до Закону про бухоблік та уточнити визначення собівартості реалізованої продукції (товарів, робіт, послуг) мікропідприємствами
    26.12.20243 9322