• Посилання скопійовано

Ремонт основних засобів: до витрат чи на збільшення балансової вартості

Підприємство здійснило ремонт основного засобу. Сума коштів, витрачена на ремонт цього об'єкта, не перевищує розміру 10-відсоткового ліміту на ремонт. Чи може підприємство не враховувати у складі витрат витрати на ремонт, а віднести суму таких витрат на збільшення первісної (балансової) вартості відремонтованого основного засобу з подальшою амортизацією?

Відповідь. Ні, не може. Первісна вартість основних засобів збільшується на суму витрат, пов'язаних з ремонтом і поліпшенням об'єктів основних засобів (модернізацією, модифікацією, добудовою, дообладнанням, реконструкцією), що зумовлює зростання майбутніх економічних вигід, первісно очікуваних від використання об'єктів, у разі коли сума коштів, витрачена на ремонт, перевищує 10% сукупної балансової вартості всіх груп основних засобів, що підлягають амортизації, на початок звітного податкового року з віднесенням суми такого поліпшення на об'єкт основного засобу, щодо якого здійснюються ремонт та поліпшення (п. 146.11 ст. 146 Податкового кодексу).

 

Підпунктом 16.1.2 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу встановлено, що платник податків зобов'язаний вести облік доходів і витрат, складати звітність щодо обчислення та сплати податків і зборів у встановленому порядку.

 

Порядок віднесення витрат на ремонт основних засобів установлено п. 146.12 ст. 146 Податкового кодексу. Зокрема, цією нормою передбачено, що сума витрат, пов'язаних з ремонтом і поліпшенням об'єктів основних засобів, у тому числі орендованих або отриманих у концесію чи створених (збудованих) концесіонером, у розмірі, що не перевищує 10% сукупної балансової вартості всіх груп основних засобів на початок звітного року, належить до складу витрат звітного податкового періоду, в якому такий ремонт і поліпшення було здійснено.

 

Отже, з метою ведення податкового обліку в установленому порядку та правильності визначення об'єкта оподаткування податком на прибуток сума коштів, витрачена на ремонт основного засобу у розмірі, що не перевищує 10-відсотковий ремонтний ліміт, має бути віднесена до складу витрат звітного податкового періоду, в якому такий ремонт і поліпшення було здійснено.

 

«Вісник податкової служби України» 13.07.2012, №26

 

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Облік окремих операцій»

  • Увага! З 3 січня діє нова форма ТТН: опубліковано Наказ №1332
    Мінінфраструктури внесло зміни до Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні та виклало в новій редакції форму ТТН. Тож з дати набрання чинності потрібно буде використовувати новий документ. З 3 січня набрала чинності нова форма ТТН
    06.01.202554 52547
  • Автошини на підприємстві: бухгалтерський та податковий облік
    Чимало юросіб має на балансі автомобілі і періодично здійснює заміну автомобільних шин (як сезонну, так і через зношення). Розглянемо, як відображати автошини в бухгалтерському обліку і як операції з ними впливають на оподаткування
    03.01.2025538
  • Електронні перевірки: що це таке і кому вигідно їх замовляти?
    У цій статті розглянемо правила проведення електронних перевірок платників податків. Найцікавіше в них те, що такі перевірки проводяться за ініціативою того, кого перевірятимуть!
    27.12.2024767
  • Поворотна фіндопомога у запитаннях і відповідях
    Суб’єкт господарювання (юрособа чи ФОП) отримує чи надає поворотну фіндопомогу. Розглянемо нижче пов’язані з цим особливості обліку, оподаткування, оформлення тощо
    26.12.20241 086
  • Мінфін внесе зміни до НП(С)БО 1 та НП(С)БО 25
    Зокрема, пропонується привести термін «національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку» у відповідність до Закону про бухоблік та уточнити визначення собівартості реалізованої продукції (товарів, робіт, послуг) мікропідприємствами
    26.12.20243 9342