• Посилання скопійовано

Ремонт основних засобів: до витрат чи на збільшення балансової вартості

Підприємство здійснило ремонт основного засобу. Сума коштів, витрачена на ремонт цього об'єкта, не перевищує розміру 10-відсоткового ліміту на ремонт. Чи може підприємство не враховувати у складі витрат витрати на ремонт, а віднести суму таких витрат на збільшення первісної (балансової) вартості відремонтованого основного засобу з подальшою амортизацією?

Відповідь. Ні, не може. Первісна вартість основних засобів збільшується на суму витрат, пов'язаних з ремонтом і поліпшенням об'єктів основних засобів (модернізацією, модифікацією, добудовою, дообладнанням, реконструкцією), що зумовлює зростання майбутніх економічних вигід, первісно очікуваних від використання об'єктів, у разі коли сума коштів, витрачена на ремонт, перевищує 10% сукупної балансової вартості всіх груп основних засобів, що підлягають амортизації, на початок звітного податкового року з віднесенням суми такого поліпшення на об'єкт основного засобу, щодо якого здійснюються ремонт та поліпшення (п. 146.11 ст. 146 Податкового кодексу).

 

Підпунктом 16.1.2 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу встановлено, що платник податків зобов'язаний вести облік доходів і витрат, складати звітність щодо обчислення та сплати податків і зборів у встановленому порядку.

 

Порядок віднесення витрат на ремонт основних засобів установлено п. 146.12 ст. 146 Податкового кодексу. Зокрема, цією нормою передбачено, що сума витрат, пов'язаних з ремонтом і поліпшенням об'єктів основних засобів, у тому числі орендованих або отриманих у концесію чи створених (збудованих) концесіонером, у розмірі, що не перевищує 10% сукупної балансової вартості всіх груп основних засобів на початок звітного року, належить до складу витрат звітного податкового періоду, в якому такий ремонт і поліпшення було здійснено.

 

Отже, з метою ведення податкового обліку в установленому порядку та правильності визначення об'єкта оподаткування податком на прибуток сума коштів, витрачена на ремонт основного засобу у розмірі, що не перевищує 10-відсотковий ремонтний ліміт, має бути віднесена до складу витрат звітного податкового періоду, в якому такий ремонт і поліпшення було здійснено.

 

«Вісник податкової служби України» 13.07.2012, №26

 

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Облік окремих операцій»

  • Ремонти, покращення та повернення об'єкта фінлізингу
    Минулого разу ми розглянули питання бухгалтерського та податкового обліку отримання/передачі об’єкта фінлізингу орендарем/орендодавцем. А тепер поговоримо про облік ремонтів, покращень об’єкта фінлізингу та його повернення
    14.11.202432
  • Фінансовий лізинг: що це таке і як його обліковувати
    Якщо дуже спрощено, то фінансовий лізинг – це довгострокова оренда основного засобу, переважно з правом викупу. Як обліковують та оподатковують операції з передачі та отримання майна у фінлизінг та що взагалі є фінансовим лізингом, розглянемо в статті
    12.11.2024123
  • Інвентаризація резервів і забезпечень: пам’ятка бухгалтеру
    У цій статті розглянемо основні особливості інвентаризації резерву сумнівних боргів і забезпечень перед складанням річної фінансової звітності
    06.11.2024195
  • Інвентаризація каси: пам’ятка бухгалтеру
    У цій статті розглянемо особливості інвентаризації каси підприємства, яка проводиться перед складанням річної фінзвітності. Підкреслимо, що у 2024 році інвентаризацію каси потрібно провести в період з листопада по грудень 2024 р.
    25.10.2024166
  • Дизельгенератор для ОСББ: придбати можна, а які платити податки?
    ОСББ вирішило придбати дизельгенератор вартістю 4,5 млн грн. Чи зможе ОСББ й надалі залишатися неприбутковою організацією? Які ще при цьому виникнуть зобов’язання — з ПДВ, екологічного податку, акцизу тощо?
    22.10.2024140