Міністерство фінансів у листі від 19.02.2016 р. №31-11410-07-16/4991 роз'яснило:
1) Згідно з п. 8 П(С)БО 21, визначення курсових різниць за монетарними статтями в іноземній валюті проводиться на дату здійснення розрахунків та на дату балансу.
Курсові різниці від перерахунку грошових коштів в іноземній валюті та інших монетарних статей про операційну діяльність відображаються у складі інших операційних доходів (витрат).
Курсові різниці від перерахунку монетарних статей про інвестиційну і фінансову діяльність відображаються у складі інших доходів (витрат).
З огляду на це, заборгованість з повернення іноземному інвестору фактично внесеної іноземної інвестиції в іноземній валюті є монетарною статтею, курсові різниці від перерахунку якої підлягають відображенню у бухобліку відповідно до НП(С)БО або МСФЗ у складі витрат або доходів товариства.
2) Відповідно до п. 34 П(С)БО 7, фінансовий результат від вибуття об'єктів основних засобів (включаючи продаж) визначається вирахуванням з доходу від вибуття основних засобів їх залишкової вартості, непрямих податків і витрат, пов'язаних з вибуттям основних засобів.
Сума дооцінки залишкової вартості ОЗ включається до складу капіталу у дооцінках та відображається в іншому сукупному доході. Під іншим сукупним доходом розуміють доходи і витрати, які не включені до фінрезультатів підприємства. Порядок та розмір проведення дооцінки визначається у розпорядчому документі підприємства.
Залежно від конкретної ситуації операція переоцінки може або формувати показники додаткового капіталу, або формувати показники доходів і витрат (наприклад, у разі проведення першої дооцінки об'єкта основних засобів, про що зазначено у запиті) без впливу на фінрезультат.
При цьому операція переоцінки змінює залишкову вартість ОЗ шляхом коригування первісної вартості об'єкта основних засобів та суми нарахованого зносу.