Важливі теми
  • Посилання скопійовано

Що зі запуском обовʼязкових е-ТТН: плани Мінінфраструктури

Через війну роботу над впровадженням е-ТТН було тимчасово призупинено. Зараз команда Мінінфраструктури та партнери проєкту повертаються до роботи щодо розробки та впровадження цифрових ініціатив. Але поки немає чіткої дати початку застосування е-ТТН

Що зі запуском обовʼязкових е-ТТН: плани Мінінфраструктури

Міністерство інфраструктури України розповідає, що з 1 серпня 2022 року е-ТТН мала стати обов'язковою для всіх транспортних перевезень в Україні. Однак у зв'язку з повномасштабним вторгненням росії в Україну та початком бойових дій роботу над проєктом було тимчасово призупинено. Зараз команда Міністерства інфраструктури України та партнери проєкту повертаються до роботи щодо розробки та впровадження цифрових ініціатив.

Мета проєкту впровадження е-ТТН – забезпечення прозорості процесу перевезення, що істотно спрощує взаємодію між вантажовідправником, перевізником і вантажоодержувачем. Усі операції стануть доступними учасникам в режимі реального часу.

«Швидка та ефективна логістика в умовах війни є основою обороноздатності держави та стабільного функціонування економіки. Завдяки таким проєктам як е-ТТН ми не тільки прискоримо логістику, але й зекономимо кошти бізнесу.

Окрім цього, цей проєкт є частиною комплексної стратегії Міністерства інфраструктури з цифровізації транспортної сфери. Реалізувавши її, ми зможемо суттєво полегшити взаємодію держави та бізнесу, а також мінімізувати корупційні ризики.

Дякую партнерам за співпрацю та готовність максимально прискорити процес реалізації проєкту» – прокоментував Анатолій Комірний, Заступник Міністра інфраструктури України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації.

Згідно з результатами проведеного Міністерством опитування, у якому взяли участь 160 компаній, близько 84% учасників логістичного ринку України готові долучитися до тестування е-ТТН вже у ІІІ-IV кварталі 2022 року.

Минулого тижня Міністерство інфраструктури, за участі ГО «Інститут аналітики та адвокації» та за підтримки USAID / UK aid проєкту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS» провело зустріч з провайдерами електронного документообігу (ЕДО) стосовно відновлення активностей, передбачених проєктом.

У ході обговорення провайдери ЕДО підтвердили зацікавленість та готовність до активної співпраці, зокрема щодо їх тестування, яке заплановане на жовтень-листопад цього року.

Розраховуємо на ефективну співпрацю з учасниками ринку та швидку реалізацію проєкту.

Нагадаємо, що впровадження системи е-TTН здійснюється у партнерстві Міністерства інфраструктури з Міністерством цифрової трансформації за підтримки USAID / UK aid проєкту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS» та за участі ГО «Інститут аналітики та адвокації», яка на період реалізації проєкту є адміністратором системи е-TTН.

 

Від редакції: Зауважимо, що дату початку обовʼязкового застосування е-ТТН так й не було закріплено на законодавчому рівні. Досі законопроєкт №6534 не було розглянуто навіть Комітетом ВРУ. 

***

Читайте також:

Джерело: Міністерство інфраструктури

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Облік окремих операцій»