• Посилання скопійовано

ДРС навела ризики впровадження обов'язкових е-ТТН

На засіданні Комітету ВРУ з питань транспорту фахівці ДРС висловили застереження щодо норм законопроєкту №6534 стосовно обовʼязковості е-ТТН. На погляд ДРС, він містить норми, які призведуть до зарегульованості та бюрократизації у сфері вантажних перевезень

ДРС навела ризики впровадження обов'язкових е-ТТН

Державна регуляторна служба України підтримує законопроєкти, спрямовані на покращення та оптимізацію умов ведення бізнесу.

«У випадку, коли певні положення проєктів актів створюють перешкоди для діяльності підприємців, Служба має чітку позицію: зарегульованість має бути усунена», – зазначив Голова ДРС Олексій Кучер.

Тож на Комітеті Верховної Ради України з питань транспорту та інфраструктури фахівці ДРС висловили застереження щодо норм законопроєкту про внесення змін до ЗУ про автомобільний транспорт.

«Цей проєкт важливий та актуальний, проте зауважу, що у ньому містяться норми, які призведуть до зарегульованості та бюрократизації у сфері вантажних перевезень, у зв’язку з чим його необхідно доопрацювати», – Олексій Кучер.

Позицію Служби вже спрямовано до Комітету ВРУ, та вкотре наголошуємо на важливості цифровізації бізнес-процесів, за умови скасування зайвих бюрократичних процедур.

 

Від редакції: Підкреслимо, що використання е-ТТН мало стати обов’язковим для всіх вантажних перевезень автомобільним транспортом з 1 серпня 2023 року. Але щоби дати бізнесу більше часу на адаптацію, Мінінфраструктури вирішило продовжити тестування. Тож цього року використання е-ТТН буде на добровільних засадах.

Інформація щодо обов’язкового запровадження е-ТТН буде відома після узгодження термінів прийняття проєкту змін №6534 до Закону «Про автомобільний транспорт».

Джерело: Державна регуляторна служба України

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Облік окремих операцій»

  • Знайомимося з новою формою ТТН: коментар від редакції
    Наказом від 14.11.2024 №1332 Міністерство розвитку громад та територій України внесло зміни до Правил перевезень вантажів автотранспортом в Україні та привело їх у відповідність до Закону про автомобільний транспорт
    17.12.20243 3886
  • Передача ОЗ на баланс держпідприємству: бухоблік та оподаткування
    Підприємство за рішенням органу місцевого самоврядування планує безоплатно передати ОЗ державному суб’єкту господарювання. Що у бухобліку та з оподаткуванням?
    17.12.202468
  • З 13 грудня діють зміни до Інструкції про застосування Плану рахунків бухобліку
    Інструкцію привели у відповідність до чинного законодавства, зокрема щодо відображення в бухобліку операцій з обліку коштів після закриття небанківськими надавачами фінансових послуг платіжних рахунків користувачів. Ці новації почали діяти з 13 грудня
    16.12.202412 551
  • Увага! Мінінфраструктури затвердило нову форму ТТН
    Мінінфраструктури внесло зміни до Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні та виклало в новій редакції форму ТТН. Тож з дати набрання чинності слід буде використовувати новий документ. Станом на 13 грудня Наказ ще не опубліковано
    13.12.20249 1528
  • Франчайзинг: облік та оподаткування
    Франчайзинг – це форма ділової співпраці, при якій один госпсуб’єкт (франчайзер) надає іншому (франчайзі) право використовувати свій бренд, бізнес-модель та технології за певну плату. Розглянемо особливості обліку і оподаткування таких господарських операцій
    12.12.2024146