• Посилання скопійовано

Питання амортизації сонячних електростанцій буде вирішено через розʼяснення Мінфіну

Учасники обговорення погодилися на необхідності розробки чітких роз’яснень щодо застосування НП(С)БО для амортизації сонячних електростанцій

Питання амортизації сонячних електростанцій буде вирішено через розʼяснення Мінфіну

Амортизація сонячних електростанцій: як знайти компроміс між бізнесом і податковими органами?

29 листопада Рада бізнес-омбудсмена організувала обговорення питань амортизації сонячних електростанцій (СЕС) із залученням Міністерства фінансів України, Міністерства енергетики України, Державної податкової служби України, представників галузі та бізнес-асоціацій (зокрема, Український союз промисловців і підприємців (УСПП), American Chamber of Commerce in Ukraine, European Business Association, EUEA/Європейсько-Українське Енергетичне Агентство та Solar Energy Association of Ukraine).

 

Виклики у сфері амортизації обладнання СЕС

Основна дискусія зосереджувалася на методиці нарахування амортизації на обладнання сонячних електростанцій. Податкові органи часто розглядають СЕС як цілісний об’єкт основних засобів, класифікуючи їх як «споруду» з 15-річним строком амортизації. А бізнес наполягає, що обладнання має розглядатися як окремі основні засоби з різними строками експлуатації. Це дозволить точніше враховувати знос основних компонентів і зменшувати податкове навантаження.

 

Позиції бізнесу, міністерств та податкових органів

Представниця Міністерства енергетики підтримала позицію бізнесу, наголосивши на стратегічній важливості створення сприятливих умов для інвесторів у відновлювану енергетику. Міністерство фінансів визнало можливість застосування компонентної амортизації, але зазначило складнощі у стандартизації підходу для різних галузей. Податкові органи також висловили готовність співпрацювати для вироблення єдиного підходу.

 

Чому компонентний підхід важливий для інвесторів

Бізнес-асоціації, зокрема УСПП, American Chamber of Commerce і EUEA, підкреслили, що компонентний підхід сприяє точнішому обліку витрат, підвищує інвестиційну привабливість ринку та забезпечує конкурентоспроможність галузі відновлюваної енергетики. Це особливо актуально у світлі воєнних викликів та необхідності зменшення залежності від імпорту енергоресурсів.

 

Наступні кроки для вирішення проблеми

Учасники обговорення погодилися на необхідності розробки чітких роз’яснень щодо застосування національних стандартів бухгалтерського обліку. Рада бізнес-омбудсмена висловила готовність підтримати цей процес, щоб забезпечити правову визначеність і зміцнити довіру між бізнесом і державою.

Обговорення стало важливим кроком у досягненні взаєморозуміння між бізнесом і податковими органами. Очікується, що вироблення єдиного підходу до амортизації сонячних електростанцій позитивно вплине на інвестиційну привабливість галузі та розвиток ринку відновлюваної енергетики в Україні.

Джерело: Рада бізнес-омбудсмена України

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Облік окремих операцій»

  • Увага! З 3 січня діє нова форма ТТН: опубліковано Наказ №1332
    Мінінфраструктури внесло зміни до Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні та виклало в новій редакції форму ТТН. Тож з дати набрання чинності потрібно буде використовувати новий документ. З 3 січня набрала чинності нова форма ТТН
    06.01.202555 85647
  • Автошини на підприємстві: бухгалтерський та податковий облік
    Чимало юросіб має на балансі автомобілі і періодично здійснює заміну автомобільних шин (як сезонну, так і через зношення). Розглянемо, як відображати автошини в бухгалтерському обліку і як операції з ними впливають на оподаткування
    03.01.2025561
  • Електронні перевірки: що це таке і кому вигідно їх замовляти?
    У цій статті розглянемо правила проведення електронних перевірок платників податків. Найцікавіше в них те, що такі перевірки проводяться за ініціативою того, кого перевірятимуть!
    27.12.2024777
  • Поворотна фіндопомога у запитаннях і відповідях
    Суб’єкт господарювання (юрособа чи ФОП) отримує чи надає поворотну фіндопомогу. Розглянемо нижче пов’язані з цим особливості обліку, оподаткування, оформлення тощо
    26.12.20241 092
  • Мінфін внесе зміни до НП(С)БО 1 та НП(С)БО 25
    Зокрема, пропонується привести термін «національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку» у відповідність до Закону про бухоблік та уточнити визначення собівартості реалізованої продукції (товарів, робіт, послуг) мікропідприємствами
    26.12.20243 9492