• Посилання скопійовано

Яка відповідальність застосовується за неподання ф. № 20-ОПП щодо придбаних авто в різні періоди?

Платник податків може подати одну ф. №20-ОПП з інформацією щодо декількох авто, придбаних ним у різні періоди. Проте така заява вважатиметься поданою з порушенням строку щодо кожного окремого автомобільного транспортного засобу, зазначеного в такій заяві

Яка відповідальність застосовується за неподання ф. № 20-ОПП щодо придбаних авто в різні періоди?

Головне управління ДПС у Запорізькій області повідомляє, що відповідно до пункту 63.3 статті 63 ПКУ з метою проведення податкового контролю платники податків підлягають реєстрації або взяттю на облік у контролюючих органах за місцезнаходженням юридичних осіб, відокремлених підрозділів юридичних осіб, місцем проживання особи (основне місце обліку), а також за місцем розташування (реєстрації) їх підрозділів, рухомого та нерухомого майна, об’єктів оподаткування – неосновне місце обліку. 

Об’єктами оподаткування є майно та дії, у зв’язку з якими у платника податків виникають обов’язки щодо сплати податків та зборів.

Платник податків зобов’язаний стати на облік у відповідних контролюючих органах за основним та неосновним місцем обліку, повідомляти про всі об’єкти оподаткування контролюючі органи за основним місцем обліку згідно з Порядком обліку платників податків і зборів, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 №1588.

Відповідно до пункту 8.4 розділу VIIІ Порядку №1588 заява про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність за ф. №20-ОПП подається протягом 10 робочих днів після їх реєстрації, створення чи відкриття до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків. 

У Заяві за ф. №20-ОПП надається інформація про всі об’єкти оподаткування, що є власними, орендованими або переданими в оренду.

Під час надання Заяви за ф. №20-ОПП застосовується принцип укрупнення інформації щодо об’єктів оподаткування.

Принцип укрупнення інформації не застосовується під час надання інформації про об’єкти рухомого та нерухомого майна, які підлягають реєстрації у відповідному державному органі з отриманням відповідного реєстраційного номера.

Інформація про однотипні (за видом, використанням, станом та видом права власності) автомобільні транспортні засоби, які не є пунктами пересувної роздрібної торгівлі, громадського харчування або послуг, інших ніж пасажирські та вантажні перевезення, може бути подана в Заяві за ф. №20-ОПП як узагальнена, із типом об’єкта оподаткування «автомобільні транспортні засоби» та зазначенням кількості таких транспортних засобів у графі 17 «Реєстраційний номер об’єкта оподаткування».

Відповідальність за порушення встановленого порядку взяття на облік (реєстрації) у контролюючих органах встановлено в статті 117 ПКУ.

Так, згідно з пунктом 117.1 статті 117 ПКУ неподання у строки та у випадках, передбачених ПКУ, заяв або документів для взяття на облік у відповідному контролюючому органі, тягнуть за собою накладення штрафу на самозайнятих осіб у розмірі 340 грн, на юридичних осіб, відокремлені підрозділи юридичної особи чи юридичну особу, відповідальну за нарахування та сплату податків до бюджету під час виконання договору про спільну діяльність, – 1020 гривень.

У разі неусунення таких порушень або за ті самі дії, вчинені протягом року особою, до якої були застосовані штрафи за таке порушення, на самозайнятих осіб у розмірі 680 грн, на юридичних осіб, відокремлені підрозділи юридичної особи чи юридичну особу, відповідальну за нарахування та сплату податків до бюджету під час виконання договору про спільну діяльність, – 2040 гривень.

Разом з тим платник податків може подати одну Заяву за ф. №20-ОПП з інформацією щодо декількох автомобільних транспортних засобів як про об’єкти оподаткування, придбані ним у різні періоди, проте така заява вважатиметься поданою з порушенням строку, встановленого в пункті 8.4 розділу VIIІ Порядку №1588, щодо кожного окремого автомобільного транспортного засобу, зазначеного в такій заяві.

  • Бланк Заяви про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (форма №20-ОПП), а також іншу корисну інформацію про цю форму дивіться на нашому сайті за посиланням.

  • Форму №20-ОПП затверджено Наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 №1588 «Про затвердження Порядку обліку платників податків і зборів (Форми N№1-ОПП, 2-ОПП, 4-ОПП, 4-УРП, 14-ОПП, 12-ОПП, 7-ОПП, 16-ОПП, 11-ОПП, 6-ОПП, 15-ОПП, 8-ОПП, 24-ОПП, 25-ОПП, 26-ОПП, 27-ОПП, 22-ОПП, 10-ОПП, 28-ОПП, 23-ОПП, 18-ОПП, 19-ОПП, 1-РПП, 5-ОПП, 20-ОПП)», із останніми змінами, внесеними наказом Наказом Мінфіну від 27.09.2024 №470 «Про затвердження Змін до Порядку обліку платників податків і зборів».

  • Інструкцію із заповнення та подання цього бланку від редакції «Дебет-Кредит» читайте за цим посиланням, а ще більше корисних інструкцій щодо бланків податкової та статистичної звітності дивіться тут.

  • Ще більше бланків звітності, договорів, типових форм, заяв і первинних документів (усього понад 900 бланків та типових форм) ви знайдете на нашому сайті у розділі бланків.

  • Всі новини від редакції «Дебет-Кредит» про заповнення та подання форми №20-ОПП дивіться за посиланням.

***

Читайте також:

Джерело: ДПС у Запорізькій області

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Звітність»