
Якщо в періоді, за який формується SAF-T UA, фізична особа - постачальник мала різний податковий та правовий статус у зв’язку з реєстрацією підприємцем, чи дозволяється відображати інформацію щодо такого контрагента окремими записами із зазначенням унікальних ідентифікаторів, визначених суб’єктом господарювання?
Південне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків зазначає, що детальним технічним описом елементів SAF-T UA передбачено, що в підрозділі «Постачальники» (Suppliers) відображається інформація щодо контрагентів (постачальників), з якими суб’єкт господарювання мав господарські відносини, із зазначенням ідентифікаційних даних (податковий номер/код нерезидента, найменування, номер платника податку на додану вартість), номера рахунку/субрахунку/аналітичного рахунку бухгалтерського обліку, що застосовується суб’єктом господарювання для цього контрагента, сальдо заборгованості на початок та на кінець періоду та розкриттям іншої інформації.
У елементах «Ідентифікатор постачальника» (SupplierID) та «Код контрагента» (RegistrationNumber) зазначається унікальний ідентифікаційний номер юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України/ Реєстраційний номер облікової картки платника податків фізичної особи/ код нерезидента.
Для ідентифікаторів постачальників (SupplierID) застосовуються обмеження на ключ (key) і посилання на ключ (keyref). Обмеження на ключ (key) і посилання на ключ (keyref) за технічним визначенням призначені для забезпечення унікальності значень ключа та є основою для перевірки того, що всі значення, на які є посилання, присутні у відповідному значенні ключа.
Отже, інформація щодо контрагента (постачальника), з якими суб’єкт господарювання мав господарські відносини, повинна бути відображена одним записом.
***
Читайте також: Формування та надання стандартного аудиторського файлу: деталі від ДПС