• Посилання скопійовано

ДПС України наполягає на аналізі додатка ОК перед скасуванням необхідності його подання

Лист ДПСУ від 26.03.2012 р. №5330/6/15-3515

Тема листа податкового органу - цікавий та досі невідомий додаток до податкової декларації з податку на прибуток ? додаток ОК.

<>bНагадаємо, що цей додаток містить перелік доходів та витрат контрагентів - платників єдиного податку, куди включаються операції, здійснені такими контрагентами.

Причому ті, хто вже встиг його подати за І квартал 2012 року, знають, що подані у ньому дані не підтверджуються та не розшифровуються жодним рядком самої декларації.

Тож для чого він взагалі потрібний -- для багатьох бухгалтерів залишається загадкою.

Водночас податкові органи наполегливо намагаються переконати, що наразі дійти висновку щодо доцільності або недоцільності його наявності неможливо.

Таким чином, на думку ДПС України, вилучення норми щодо розкриття даних щодо доходів та витрат платників єдиного податку є передчасним. Висновку можна буде дійти лише на підставі аналізу інформації, яку містить зазначений додаток, хоча б за кілька звітних (податкових) періодів.

Залишається тільки з’ясувати, як та яку саме інформацію податкові органи збираються аналізувати, особливо з метою контролю та ухилення від оподаткування.

Щодо роботи програмного забезпечення «M.E.doc», то зважаючи на численні запитання та зауваження платників податків щодо принципу його роботи, використання програми та строків внесення до неї даних, головний податковий орган стверджує, що всі зауваження стосовно роботи зазначеного програмного забезпечення, отримані ДПСУ від його користувачів, доведено до розробників для розгляду та врахування в роботі.

Хоча у разі виникнення проблем технічного або методологічного характеру платнику податків необхідно звертатися до розробників цього програмного забезпечення.

Щодо електронного реєстру податкових накладних та можливості надсилати внесену до ЄРПН податкову накладну своєму контрагенту ДПС України повідомляє таке.

З метою спрощення процедур обміну податковими накладними між платниками податків та забезпечення якісного адміністрування ПДВ підтримано можливість, за умови внесення відповідних змін в чинне законодавство, платникам ПДВ -- продавцям надсилати покупцям податкові накладні в електронній формі з дотриманням вимог щодо реєстрації електронного підпису після реєстрації їх у Єдиному реєстрі податкових накладних.

Можливість отримання відомостей із ЄРПН як покупцями, так і платниками ПДВ -- продавцями вже реалізовано у програмному забезпеченні «Ведення Єдиного реєстру податкових накладних».

Автор: Канарьова Наталія

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Звітність»