Відповідно до пунктів 7, 8 Інструкції про умови виплати грошового забезпечення та заохочення військовозобов’язаних та резервістів, затвердженої наказом Міністра оборони України від 12.03.2007 р. №80, за працівниками, призваними на військові збори, зберігаються місце роботи і середня заробітна плата. Зазначеним особам виплачується заробітна плата за відпрацьований час до дня припинення роботи у зв’язку з від’їздом на збори, а також середня заробітна плата за перші півмісяця зборів. За решту часу перебування на зборах заробітна плата виплачується у звичайні строки, встановлені на підприємстві, в установі чи організації, де працює військовозобов’язаний.
Згідно з п. 2 постанови Кабінету Міністрів України від 23.11.2006 р. №1644 «Про порядок і розміри грошового забезпечення та заохочення військовозобов’язаних та резервістів» виплата середнього заробітку військовозобов’язаним, у тому числі резервістам, призваним на збори, провадиться підприємствами, установами та організаціями, в яких працюють призвані на збори громадяни.
На період мобілізації, на особливий період, але не довше ніж один рік, за працівниками також зберігаються місце роботи і середня заробітна плата. Таку норму запроваджено з 01.04.2014 р. Законом України від 27.03.2014 р. №1169-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення проведення мобілізації».
Отже, трудові відносини протягом зазначених строків з такими працівниками не перериваються.
Спеціального коду типу нарахувань для відображення середньої заробітної плати у табл. 6 додатка 4 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міндоходів України від 09.09.2013 р. №454, нормативно не встановлено. У разі якщо період мобілізації або перебування працівника на військових зборах лежить у межах одного місяця, середня заробітна плата, нарахована за цей час, відображається сукупно із заробітною платою за такий звітний місяць.
Якщо період виходить за межі одного календарного місяця, то «перехідна» сума середньої заробітної плати відображається окремим рядком за наступний календарний місяць, аналогічно відпускним, але без зазначення типу нарахування.
У разі якщо військовозобов’язаний був призваний зі щорічної чи додаткової відпустки за погодженням із роботодавцем, відпустки підлягають продовженню після закінчення зборів або перенесенню на інший строк. В останньому випадку перерахунок відпускних, а саме їх сторнування, відображається у табл. 6 додатка 4 відповідно до загальновстановлених правил формування персоніфікованих даних у таких випадках, із застосуванням знака «-».