• Посилання скопійовано

Яким є строк для подання декларацій про валютні цінності? – нагадування від ДФС

Податківці розповіли про строки подання Декларації про валютні цінності, доходи та майно, що належать резиденту України і знаходяться за її межами

Яким є строк для подання декларацій про валютні цінності? – нагадування від ДФС

Податківці у підкатегорії 114.04 ресурсу "ЗІР" нагадали, що за п. 1 ст. 9 Декрету №15-93 передбачено, що валютні цінності та інше майно резидентів, яке перебуває за межами України, підлягає обов’язковому декларуванню у НБУ.

Згідно з ст. 1 Указу №319/94 суб’єкти підприємницької діяльності України, незалежно від форм власності, щоквартально здійснюють декларування наявності належних їм валютних цінностей, які знаходяться за межами України.

Декларування валютних цінностей, доходів та майна здійснюється суб’єктами підприємницької діяльності за формою декларації про валютні цінності, доходи та майно, що належать резиденту України і знаходяться за її межами (далі – Декларація), затвердженої наказом МФУ від 25.12.1995 р. №207 (далі – Наказ №207).

Таке декларування здійснюється окремо в Державній фіскальній службі України (її теріторіальних органах) та в НБУ.

У разі відсутності коштів та майна за межами України, суб’єкт підприємницької діяльності може не подавати Декларацію.

При цьому п. 3 Наказу №207 встановлено, зокрема, що декларування валютних цінностей, доходів та майна здійснюється суб’єктами підприємницької діяльності за наведеною формою щоквартально в терміни, встановлені для подання квартальної та річної бухгалтерської звітності, а спільними підприємствами з іноземними інвестиціями – щоквартально до 20 числа наступного місяця за звітним кварталом і у терміни, встановлені для подання річної звітності.

Строки подання податкової декларації до контролюючих органів встановлені ст. 49 ПКУ.

Зокрема, згідно з п. 49.18 ПКУ податкові декларації, крім випадків, передбачених ПКУ, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює, зокрема календарному кварталу протягом 40 к. д., що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя) (пп. 49.18.2 ПКУ).

Враховуючи викладене, суб’єкти підприємницької діяльності України, незалежно від форм власності та обраної системи оподаткування, щоквартально здійснюють декларування наявності належних їм валютних цінностей, які знаходяться за межами України та подають контролюючому органу Декларацію протягом 40 к. д., що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (року), а спільні підприємства з іноземними інвестиціями – щоквартально до 20 числа наступного місяця за звітним кварталом і протягом 40 к. д., що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року.

При цьому слід зазначити, що Законом №2473 декларування валютних цінностей та іншого майна, що належить резидентам України і знаходиться за межами України не передбаченоЗакон №2473 набув чинності з дня, наступного за днем його опублікування (опубліковано в газеті «Голос України» №121 від 06.07.2018 р.) та вводиться в дію через сім місяців з дня набрання ним чинності (тобто з 07.02.2019 р.).

***

Читайте також:

Джерело: Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Звітність»