• Посилання скопійовано

Зробили помилку в декларації з екоподатку за ІV квартал 2018 року: як її виправити?

Для виправлення помилок за IV квартал 2018 року подається уточнююча декларація з окремо виділеним в Додатку 1 екоподатком за викиди двоокису вуглецю

Зробили помилку в декларації з екоподатку за ІV квартал 2018 року: як її виправити?

За підсумками поданої звітності по екологічному податку за IV квартал 2018 року ГУ ДФС у м. Києві звертає увагу, що в разі потреби подання уточненої декларації за IV квартал 2018 року, платники податку можуть скористатись наступною інформацією.

При виправленні помилок, допущених в податковій декларації екологічного податку за IV квартал 2018 року необхідно зазначити правильні показники з урахуванням уточнень за Викиди двоокису вуглецю.

За IV квартал 2018 року, в якому виявлені помилки, подається уточнююча декларація з окремо виділеним в Додатку 1 за викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення (двоокису вуглецю).

В додатку 1 за викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення (розрахунок №1) до декларації екологічного податку за IV квартал 2018 року при відображенні забруднюючої речовини (двоокису вуглецю) необхідно залишити в рядку 4; 4.1 податкове зобов’язання по коду забруднюючої речовини (двоокису вуглецю) 243.4.1 зі ставкою 0,41 грн за тонну.

Зазначити показники рядка 5 податкове зобов’язання, що уточнюється – податкове зобов’язання по поданій звітній декларації в додатку 1 (рядок 4).

Показники рядків 5.2 зобов’язання, що зменшується – сума різниці між цими рядками 5 та 4. 

В додатку 1 за викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення (розрахунок №2) до декларації екологічного податку за IV квартал 2018 року при відображенні інших стаціонарних джерел забруднення (без двоокису вуглецю) необхідно залишити в рядку 4; 4.1 податкове зобов’язання забруднюючої речовини (без двоокису вуглецю).

Зазначити показники рядка 5 податкове зобов’язання, що уточнюється – «0».

Показники рядків 5.1 зобов’язання, що збільшується – сума різниці між цими рядками 5 та 4.

Також відобразити рядок 6 розмір штрафу та рядок 7 суму штрафу (р.5.1 * р.6).

За відсутності помилок в інших додатках (за іншими видами об’єктів оподаткування), що подавалися разом із декларацією, яка уточнюється, такі типи додатків до уточнюючої декларації не додаються.

Довідково: зміни до податкового законодавства в частині викидів двоокису вуглецю в атмосферне повітря внесенні Законом України від 23.11.2018 р. №2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» до Розділу VIII «Екологічний податок» ПКУ, як в частині визначення платників, які справляють екологічний податок за викиди двоокису вуглецю в атмосферне повітря, так і щодо ставок екологічного податку.

Лист роз’яснення ДФС України від 16.01.2019 р. №1422/7/99-99-12-03-04-17.

***

Читайте також:

Джерело: ДФС у м. Києві

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Звітність»

  • Скільки транзитних декларацій оформлено у І кварталі 2025 року?
    У І кварталі 2025 року ДМС оформила 25,8 тис. транзитних декларацій, що на понад 2 тис. більше, ніж у попередньому кварталі. Це найбільша кількість декларацій за квартал з початку приєднання України до Конвенції про процедуру спільного транзиту
    18.04.20259
  • Продаж авто: як відзвітувати та сплатити податки?
    Якщо фізособа продала рухоме майно і з цього доходу не було сплачено ПДФО або ВЗ, то вона зобов’язана до 1 травня року, наступного за звітним, подати декларацію про майновий стан і визначити відповідні ПЗ та до 1 серпня сплатити такі ПЗ
    18.04.202514
  • Чи можна сформувати заяву-розрахунок за паперовими лікарняними?
    В особистому кабінеті на вебпорталі е-послуг ПФУ страхувальники можуть сформувати заяву-розрахунок на підставі даних паперового листка непрацездатності. Для цього у формі заяви-розрахунку потрібно зазначити тип листка непрацездатності – “паперовий”
    18.04.2025447
  • Як заповнити таблицю 1.1 додатка 2 до декларації з ПДВ?
    У таблиці 1.1 додатка 2 розшифровується вся сума ПДВ до бюджетного відшкодування, яка виникла за рахунок коригування ПЗ за операцією з експорту РЕЗ, та заповнюється у разі декларування такої суми до бюджетного відшкодування у графі 9 таблиці 1 додатка 2
    18.04.202587
  • Скільки декларацій про майновий стан вже подано за 2024 рік?
    Наразі сума задекларованих доходів становить 88,2 млрд грн. Це на 32,7 млрд грн більше, ніж в аналогічному періоді минулого року. На 14 квітня вже подано понад 104 тис. декларацій про майновий стан. Це – 101% від показника минулорічної кампанії
    17.04.202526