Нагадаємо, що звіт про управління – це документ, в якому компанія розповідає про свої поточні справи та плани на майбутнє.
Звіт цей повинен містити як фінансову, так і нефінансову інформацію, яка описує, в якому стані знаходиться компанія та розкриває ризики для її діяльності. Про те, хто з підприємств має складати звіт про управління ми писали тут, а методичні рекомендації з його складання від Мінфіну ми наводили у цій новині.
У свіжій ІПК від 05.04.2019 р. №1451/ІПК/26-15-12-03-11 податківці розповіли про відповідальність платника податку, якщо звіт про управління не буде оприлюднено. У своєму роз’ясненні ДФС ґрунтувалась на тому, чи є такий звіт складовою фінансової звітності і відповідно декларації з податку на прибуток.
Пунктом 1 розд. II НП(С)БО 1 встановлено, що фінансова звітність складається з:
- Балансу (звіту про фінансовий стан);
- Звіту про фінансові результати (звіту про сукупний дохід);
- Звіту про рух грошових коштів;
- Звіту про власний капітал і приміток до фінансової звітності.
Отже, звіт про управління не є складовою фінансової звітності (раніше податківці також на це вказували). Але складати його мають будь-які юрособи. Більш того, якщо підприємство зобов’язане оприлюднювати свою фінансову звітність, то разом оприлюднюється і звіт про управління.
Не слід забувати і про те, що для платників податку на прибуток фінзвітність є додатком та невід'ємною частиною декларації з податку на прибуток. В ній передбачено відображення наступних форм фінансової звітності, як додатка «ФЗ»:
- Баланс (звіт про фінансовий стан);
- Звіт про фінансові результати (звіт про сукупний дохід);
- Звіт про рух грошових коштів;
- Звіт про власний капітал;
- Примітки до річної фінансової звітності;
- Фінансовий звіт суб'єкта малого підприємництва (Баланс, Звіт про фінансові результати);
- Спрощений фінансовий звіт суб'єкта малого підприємництва (Баланс, Звіт про фінансові результати).
Підтвердженням подання фінансової звітності разом з декларацією є позначка «+» у клітинці «ФЗ» таблиці «Наявність додатків» та у таблиці «Наявність поданих до Податкової декларації з податку на прибуток підприємств додатків – форм фінансової звітності».
Враховуючи те, що звіт про управління не є складовою фінансової звітності (хоч і повинен бути оприлюднений разом з її поданням), то обов'язку подання звіту до контролюючих органів разом з декларацією законодавством не визначено. Про це податківці наголошували і раніше, зокрема, тут.
Тож, не дивно, що податківці у коментованій консультації зазначають, що штрафні санкції за неподання звіту про управління нормами ПКУ не передбачено.
***
Читайте також: Звіти про управління та про платежі не є складовою фінзвітності: офіційна позиція ДФС