Головна Усі новини Облік та звітність Звітність

З 1 червня запрацюють форма відомостей про кінцевих бенефіціарів та ще 8 нових реєстраційних заяв

З 1 червня 2020 р. замість нинішніх 24-х форм заяв будуть використовуватися лише 9 – вони згруповані переважно за видом особи, щодо якої проводяться реєстраційні дії. Серед них й відомості про кінцевого бенефіціарного власника

З метою спрощення реєстраційної процедури, забезпечення зручного та інтуїтивного пошуку необхідної форми заяви, полегшення та прискорення процесу заповнення відповідних документів Міністерством юстиції України було затверджено нові форми заяв, що подаються для державної реєстрації – вони почнуть діяти з 1 червня 2020 року (наказ Міністерства юстиції України від 19.05.2020 р. №1716/5 «Про оновлення форм заяв у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 20 травня 2020 року за №454/34737).

Важливо, що замість нинішніх 24-х форм заяв з 1 червня 2020 року буде використовуватися лише дев'ять – вони згруповані переважно за видом особи, щодо якої проводяться реєстраційні дії.

Відтепер, незалежно від дій, які необхідно провести, наприклад, щодо фізичної особи – підприємця (реєстрація фізичної особи підприємцем, включення відомостей про фізичну особу – підприємця до реєстру, зміни відомостей чи припинення), завжди подається одна затверджена форма заяви.

Перелік нових форм

Мін'юст затвердив такі форми:

 1. Заява щодо державної реєстрації фізичної особи – підприємця (форма 1);
 2. Заява щодо державної реєстрації юридичної особи (крім громадських формувань та органів влади) (форма 2);
 3. Заява щодо державної реєстрації юридичної особи – органу влади (форма 3);
 4. Заява щодо державної реєстрації юридичної особи – громадського формування (форма 4);
 5. Заява щодо державної реєстрації відокремленого підрозділу юридичної особи (форма 5);
 6. Заява щодо підтвердження відомостей про кінцевого бенефіціарного власника (форма 6);
 7. Заява щодо державної реєстрації громадського формування без статусу юридичної особи (форма 7);
 8. Заява щодо державної реєстрації символіки громадського формування (форма 8);
 9. Заява щодо державної реєстрації всеукраїнського статусу громадського об’єднання (форма 9).

Основні правила оформлення заяв

Основні правила оформлення заяв, що подаються для державної реєстрації, такі:

 1. заява заповнюється друкованими літерами;
 2. якщо певна сторінка заяви не заповнюється через відсутність відомостей, що містяться на ній, така сторінка не підписується заявником і не подається;
 3. друк заяви може здійснюватися з обох сторін аркуша;
 4. при обранні певних полів у заяві проставляється знак «V» або інший подібний знак, що свідчитиме про обрання певного поля;
 5. відомості про кінцевого бенефіціарного власника засновника юридичної особи заповнюються та в подальшому оновлюються виключно у разі наявності серед засновників/учасників юридичної особи іншої юридичної особи (Зауваження від ред. -  За приписами ч. 4 Перехідних та прикінцевих положень нового Закону №361, юридичні особи, зареєстровані до набрання чинності цим Законом, подають державному реєстратору інформацію про кінцевого бенефіціарного власника в обсязі, визначеному цим Законом, та структуру власності протягом трьох місяців з дня набрання чинності нормативно-правовим актом, яким буде затверджена форма та зміст структури власності);
 6. відомості про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи чи засновника юридичної особи під час державної реєстрації змін чи реорганізації юридичної особи заповнюються виключно у разі, коли такі відомості потребують оновлення у зв’язку з певними змінами відомостей про таких кінцевих бенефіціарних власників;
 7. заповнення у заяві більше відомостей, ніж необхідно, не заборонено та не є підставою для зупинення розгляду документів (наприклад, для державної реєстрації припинення юридичної особи окрім обов’язкового внесення відомостей про ідентифікаційний код заявником може бути внесено відомості про організаційно-правову форму та назву. Аналогічно і при державній реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичною особою – підприємцем).

Звертаємо увагу, що відомості про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи чи засновника юридичної особи подають та в подальшому оновлюють усі юридичні особи, крім політичних партій, структурних утворень політичних партій, професійних спілок, їх об’єднань, організацій профспілок, передбачених статутом профспілок та їх об’єднань, творчих спілок, місцевих осередків творчих спілок, організацій роботодавців, їх об’єднань, адвокатських об’єднань, торгово-промислових палат, об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, релігійних організацій, державних органів, органів місцевого самоврядування, їх асоціацій, державних та комунальних підприємств, установ, організацій. 

Увага! Подання заяв в частині обрання спрощеної системи оподаткування та/або добровільної реєстрації як платника податку на додану вартість та/або включення до Реєстру неприбуткових установ та організацій здійснюється з дня розміщення на вебсайті Міністерства юстиції України відповідного оголошення про можливість обрання спрощеної системи оподаткування та/або добровільної реєстрації як платника податку на додану вартість та/або включення до Реєстру неприбуткових установ та організацій шляхом заповнення відповідних сторінок заяв. Іншими словами, з 1 червня 2020 року заяви у зазначеній частині «не працюватимуть» – потрібно дочекатися спеціального оголошення Мін'юсту. До появи такого оголошення як і раніше, у разі виявлення заявником бажання обрати спрощену систему оподаткування та/або зареєструватися платником податку на додану вартість та/або включитися до Реєстру неприбуткових установ та організацій слід подавати окрему реєстраційну заяву.

Внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань відомостей про номер телефону та/або адресу електронної пошти засновника/учасника, керівника чи члена керівного органу юридичної особи буде здійснюватися після доопрацювання програмних засобів цього реєстру.

Також для зручності заявників Міністерством юстиції України розроблено зразки заповнення заяв за найбільш популярними реєстраційними діями.

Ознайомитись із зазначеними зразками, а також завантажити форми заяв можливо у рубриці «Форми заяв у сфері державної реєстрації», яка розміщена на головній сторінці вебсайту Міністерства юстиції України.

***

Від редакції:

 1. Щодо набрання чинності. Цей наказ набирає чинності з 01 червня 2020 року, але не раніше дня його офіційного опублікування. Офіційне опублікування відбулося 26 травня в Офіційному віснику України, №40. Тож затверджені форми будуть діяти з 1 червня.

 2. Щодо обов'язку юросіб подати дані про бенефіціарів. Зауважимо, що юридичні особи, зареєстровані до набрання чинності Законом №361, подають державному реєстратору інформацію про кінцевого бенефіціарного власника  та структуру власності протягом трьох місяців з дня набрання чинності наказу щодо форми та змісту структури власності. Про це ми зауважували тут.

  Тож хоч форму відомостей вже затверджено, але структури Мінфін ще не затвердив. Мінфін вважає, що в нього  для затвердження ще є час до 28 липня. Про це читайте тут. Відповідно старт строку у три місяця для оновлення даних ще не розпочався.

  Тож чекаємо далі...

***

Читайте також: 

***

УВАГА!
Тепер ви можете дізнаватись бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело
Міністерство юстиції
Рубрика:
Облік та звітність / Звітність
Теги:
Статутний капітал , Реєстрація

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 37

Новини по темі

Консультації по темі